مدیرکل فرهنگ و ارشاد گیلان:

تالار مرکزی رشت ۳ روز دیگر بازگشایی می شود


۱۴۰۰/۱۰/۱۷ - ۲۳:۱۰ | کد خبر: ۱۸۰۳۴ چاپ

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: تالار مرکزی رشت روز دوشنبه با برگزاری همایش «فرم و نقد در هنر و سینما» به صورت رسمی بازگشایی می شود.

تالار مرکزی رشت ۳ روز دیگر بازگشایی می شود

کلانشهر: رضا ثقتی عصر جمعه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به نقش و جایگاه برنامه فرهنگی و هنری در فرهنگ سازی، اظهار کرد: باید زیرساخت‌های لازم برای اجرای چنین برنامه‌های در سطح استان فراهم شود.

 

 

وی با بیان اینکه بازگشایی تالار مرکزی رشت به عنوان بزرگترین مجتمع فرهنگی و هنری شمال کشور یکی از زیرساخت‌ها است، افزود: بهره بردار رسمی از این تالار می‌تواند به اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری در سطح ملی و حتی بین المللی در استان گیلان کمک کند.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به افتتاح این تالار در سال ۹۷، گفت: این تالار به صورت ناقص افتتاح و از سوی وزارتخانه به یک مؤسسه واگذار شد که بعدها مشکلاتی در این زمینه ایجاد و سبب تعطیلی تالار مرکزی رشت شد.

 

وی همچنین به برگزاری چندین جلسه با شهرداری رشت برای حل مشکلات موجود و بهره برداری از تالار مرکزی رشت، اضافه کرد: استفاده از امکانات و ظرفیت‌های این تالار مطالبه جدی فعالان فرهنگی و هنری استان گیلان بوده است.

 

ثقتی در ادامه بعد از رایزنی‌های بسیار و توافقان انجام شده تالار مرکزی رشت با اجرای همایش «فرم و نقد در هنر و سینما» به صورت رسمی بهره برداری می‌شود، گفت: این برنامه ساعت ۱۵:۳۰ روز دوشنبه ۲۰ دی ماه با حضور «مسعود فراستی» و با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت اجرا می‌شود.

 

وی با بیان اینکه تلاش می‌شود تا کاستی‌ها و کمبودها موجود در تالار مرکزی رشت با کمک و همکاری استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان و همراهی شهرداری برطرف شود، ادامه داد: تالار مرکزی رشت می‌تواند به ویترین فعالیت‌های مشترک اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و شهرداری رشت تبدیل شود.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تأکید بر اینکه رویکرد دولت سیزدهم در حوزه فرهنگ و هنر عدالت محوری است، تصریح کرد: با آغاز فعالیت تالار مرکزی رشت می‌توانیم گام بزرگی در این مسیر برداریم.