امکانات رفاهی عمومی گردشگران شمال کشور کم است

رییس سازمان صمت گیلان از حمایت از ساخت شناورهای تفریحی در جهت پویای اقتصاد و افزایش اشتغال استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا فرهاد دلق پوش طی بازدید از تاسیسات و توانمندی‌های صنایع دریایی شهید تمجیدی، از افزایش فعالیت‌های صنایع دریایی در گیلان استقبال کرد و گفت: سازمان صمت آمادگی دارد با همراهی بسیاری از کارخانجات گیلان مواد و متریال اولیه شرکت کشتی سازی و انواع شناور فراهم کند.

وی افزود: توانایی عملیاتی و علمی همراه با برنامه و طرح مدون برای تولید شناورها در این شرکت وجود دارد و قطعا موفقیت در این پروژه ها باعث ایجاد اشتغال و رونق اقتصاد و جذب گردشگری در سال رونق تولید است.

 

دلق پوش امکانات رفاهی عمومی برای استفاده گردشگران در شمال کشور را بسیار اندک دانست و اظهار کرد: به طور کلی در شمال کشور به اندازه نواحی ساحلی جنوب کشور از پتانسیل گردشگری دریایی و ایجاد صنایع مرتبط استفاده نشده است و در این مسیر جهت پویای اقتصاد و افزایش اشتغال گیلان از هیچ مساعدتی دریغ نخواهیم کرد و حین پیشرفت پروژه تسهیلات رونق تولید نیز اعطا خواهد شد.

وی بر لزوم بهره مندی استان گیلان باتوجه به وجود منابع ذاتی و طبیعی موجود تاکید کرد و گفت: از ظرفیت بالقوه رودخانه ها و تالاب و آب بندها برای استقرار شناورهای تفریحی میتوان استفاده کرد و از این صنعت به نحو مطلوب بهره برد و امکانات کارخانجات شناسایی و چنانچه بتواند نظر فنی صنایع دریایی را تامین کند قابل به مذاکره و همکاری است.