بارش برف و احتمال نزدیک شدن گونه های حیات وحش به مناطق مسکونی گیلان

پرندگان را شکار نکنید/حیوان وحشی مشاهده کردید با شماره ۱۵۴۰ تماس بگیرید


۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۵:۱۱ | کد خبر: ۱۸۲۳۷ چاپ

تغذیه پرندگان به ویژه در فصل زمستان که دانه‌ها در زیر برف مدفون مانده‌اند، کار بسیار ارزشمند و خداپسندانه است که بطور قطع افراد از موهبت خداوند برخوردار خواهند شد

پرندگان را شکار نکنید/حیوان وحشی مشاهده کردید با شماره ۱۵۴۰ تماس بگیرید
کلانشهر- رضا زمانی سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: با توجه به شرایط جوی و بارش برف و برودت هوا در اکثر نقاط استان، امکان دارد که گونه‌های جانوری حیات وحش به مناطق مسکونی در اطراف روستا‌ها و حتی بافت‌های شهری نزدیک شوند.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان گیلان،زمانی افزود: از تمامی هم استانی‌های عزیز و علاقمند به محیط زیست، درخواست می‌شود در صورت مشاهده، ضمن اطلاع به ماموران محیط زیست با شماره تماس ۱۵۴۰ یا مراجعه به نزدیک‌ترین اداره یا پاسگاه محیط زیست، همکاری لازم را برای جلوگیری از وارد آمدن هر گونه آسیب به این گونه‌های جانوری ارزشمند به عمل آورند.

ادارات حفاظت محیط زیست گیلان نیز در سطح استان، همانند سال‌های گذشته، تمهیدات لازم را برای کمک‌رسانی و امداد به حیات وحش استان، انجام خواهند داد.
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان افزود: تغذیه پرندگان به ویژه در فصل زمستان که دانه‌ها در زیر برف مدفون مانده‌اند، کار بسیار ارزشمند و خداپسندانه است که بطور قطع افراد از موهبت خداوند برخوردار خواهند شد.
زمانی تصریح کرد: صید و شکار پرندگان ممنوع بوده و مردم باید از شکار، خرید و فروش پرندگان به هر شکلی خودداری نمایند و در صورت مواجهه با تخلف مراتب را به ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان‌ها اطلاع‌رسانی کنند.
وی در پایان افزود: در جاده‌هایی که در مجاورت مناطق حفاظت شده هستند، رانندگان در این روز‌ها باید با احتیاط بیشتر تردد نموده و با توجه به علائمی که نشان دهنده احتمال عبور حیوانات وحشی از جاده است از این مناطق با سرعت پایین عبور کنند.