انتقادات تند امام جمعه رشت نسبت به مخالفان رابطه ایران با روسیه و چین

تصمیم گیران و مسئولان گیلان سالم نبودند/همه زد و بند داشتند و می خواستند جیب شان را پر کنند


۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۷:۳۰ | کد خبر: ۱۸۳۲۸ چاپ

آیت الله فلاحتی گفت: جمهوری اسلامی قدرتمندتر از همیشه است و به آمریکایی‌ها می‌گوییم که شما هیچ غلطی نمی‌توانید بکنید. امام جمعه رشت در ادامه گفت:در سال‌های اخیر کارهای پلشت زیادی در استان گیلان شکل گرفت و هر روز که می گذرد یک جایی ویرانه است

تصمیم گیران و مسئولان گیلان سالم نبودند/همه زد و بند داشتند و می خواستند جیب شان را پر کنند
کلانشهر-نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با بیان اینکه قریب یکسال است عده ای به طبل توخالی می کوبند و مدام می گویند روابط با روسیه و چین یکجانبه است، افزود: این افراد یا سمپاد دشمن هستند یا الفبای سیاست نمی دانند

به گزارش ایرنا، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نمازجمعه این هفته رشت با اشاره به اینکه روابط جمهوری اسلامی ایران با دو کشور روسیه و چین در این یکسال اخیر بسیار مطرح شده است، گفت: روسیه و چین هم در دنیا دارای معادلات و مناسبات خوبی هستند و در شورای حکام صاحب نظر هستند و در خیلی از جاهایی از ما دفاع کردند.

وی با اشاره به کمک های این ۲ کشور به جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت : این کشورها مردم آزار نبودند وکمک کارمان هم  بوده‌اند .

کشورهای عربی فقط وارد کننده هستند

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه چین از کشورهایی نیست که فقط ایران به آن مناسبات دارد، افزود: بلکه اروپایی ها و آمریکا و کشورهای عربی هم تلاش می کنند با این کشورها ارتباطات خود را داشته باشند که البته تفاوت ما با کشورهای عربی اینست که آنها فقط وارد کننده هستند اما ما صادرات هم به این کشورها داریم.

امام جمعه رشت ادامه داد: اینها در سالهای گذشته که اینهمه دست گدایی به سمت غرب که ۴۲ سال شمشیر را برای ما از رو کشیده بودو جنایاتش در دنیا مشهود است، کجا بودند  

وی با اشاره به کمک های روسیه به جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: روسیه در مبارزه با داعش و در دو انقلاب مخملی در آذربایجان و ارمنستان به جمهوری اسلامی کمک کرد. وی اظهار داشت : در ارتباطات ما با چین و روسیه عزت مان حفظ می شود .

جمهوری اسلامی قدرتمندتر از همیشه است

آیت الله فلاحتی گفت: جمهوری اسلامی قدرتمند تر از همیشه است و به آمریکایی‌ها می‌گوییم که شما هیچ غلطی نمی‌توانید بکنید.

نماینده ولی فقیه در گیلان همچنین در بخش دیگری از سخنانش گفت:در سال‌های اخیر چقدر کارهای پلشت در این استان شکل گرفت و هر روز که می گذرد یک جایی ویرانه است.

 وی با اشاره به برخی از اعتراضات در اقشار مختلف و ضایع شدن حق شان گفت:در این استان تصمیم گیران و مسئولان مدیر سالمی نبودند همه زد و بند داشتند و می خواستند جیب خودشان را پر کنند.

  وی اظهار داشت:اگر مدیران همگرا و هم آوا و دلسوز باشند مشکلی بوجود نمی آید .آیت الله فلاحتی خاطر نشان کرد:از این به بعد هرگز نخواهیم گذاشت عده‌ای از مردم پول بگیرند و به جیب بزند.

امام جمعه رشت در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به یادگار ماندن کتاب و عترت به عنوان دو چیز گرانبها افزود: عترت اولاد پیامبر هستند که همه یادگارمان از پیامبرو عصاره اش در حضرت فاطمه زهرا(س) تجلی یافته است.

وی با اشاره به سخن امام صادق (ع) درباره اینکه هر کسی که حقیقت  فاطمه را  بشناسد، شب قدر را درک کرده است، اظهار داشت: شناخت حتی اندک از حقیقت حضرت فاطمه (س) نیاز به پیروی از سیره آن حضرت دارد.

 

نظر شما:

security code