محمد فاضلی استاد سرشناس جامعه شناسی از دانشگاه بهشتی اخراج شد/واکنش فاضلی

کاندیدای ریاست جمهوری:رییسی و همسرش جلوی تسویه اساتید را بگیرند


۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۹:۵۶ | کد خبر: ۱۸۳۳۱ چاپ

دانشگاه شهید بهشتی،حکمی مبنی بر عدم نیاز برای محمد فاضلی، استاد سرشناس جامعه‌شناسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی این دانشکده صادر کرده است

کاندیدای ریاست جمهوری:رییسی و همسرش جلوی تسویه اساتید را بگیرند
کلانشهر-دانشگاه شهید بهشتی،حکمی مبنی بر عدم نیاز برای محمد فاضلی، استاد سرشناس جامعه‌شناسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی این دانشکده صادر کرده که این حکم به معنی اخراج وی از دانشگاه تلقی می‌شود

به گزارش کلانشهر، محمد فاضلی، استاد صاحب نام جامعه‌شناسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی، رئیس مرکز امور اجتماعی منابع آب و انرژی و در سال‌های ۹۲ تا ۹۶، معاون پژوهشی مرکز بررسی‌های استراتژیک و مدیر شبکه مطالعات سیاست‌گذاری عمومی بوده است.

پژوهش‌های او عمدتاً درباره جامعه‌شناسی علم، جامعه‌شناسی شهری و جامعه‌شناسی سیاسی است. او در مقالات و سخنرانی‌های مختلف به نقد سیاست‌ها در حوزه آموزش عالی، محیط زیست، حقوق شهروندی و توسعه پرداخته‌است.
فاضلی نوشته‌های خود را علاوه بر سایتش در وبلاگی با نام «دغدغه ایران» هم منتشر می‌کند و یک کانال تلگرامی هم با همین نام دارد. او در آبان ۱۳۹۵ در برنامه زاویه، تأکید بر مقاله به‌عنوان شاخص اصلی تولید علم را اشتباه دانست.

 

امیر ناظمی معاون سابق وزیر ارتباطات در اینستاگرام با انتقاد از این اقدام نوشته است: اگر در این دوره وزارت علوم یک سیاست داشته باشد نامش «سیاست اخراج» است و وزیر علوم هم در بهترین حالت دربانی است که راه خروج را نشان می‌دهد. پیامد سیاست اخراج «پادگانی سازی دانشگاه» است، تا کسی مبادا فکر کند، مبادا سخن بگوید.

واکنش محمد فاضلی به اخراجش از دانشگاه شهید بهشتی: غیر از این انتظار داشتید؟

در واکنش به این تصمیم فاضلی در توئیترش نوشت: یکی از بدترین لحظات در تاریخ هر ملتی لحظه‌ای است که در مقابل تعجب از هر کار ناشایستی، خلق‌الله بگویند: تو غیر از این انتظار داشتی؟

همتی خطاب به رئیسی و همسرش: جلوی اینگونه اقدامات بایستید

عبدالناصر همتی استاد دانشگاه و کاندیدای ریاست جمهوری 1400 هم ضمن اعتراض به تسویه اساتید از دانشگاه ها به دلایل سیاسی و ابراز تاسف از اخراج محمد فاضلی از دانشگاه بهشتی، خواستار دخالت رییسی و همسرش برای پیشگیری از اینگونه اقدامات شد.درخواست حسام الدین آشنا از رئیسی برای توجه به ماجرای اخراج یک استاد از دانشگاه
 حسام الدین آشنا مشاور دولت روحانی هم از رئیسی خواسته است به ماجرای اخراج یک استاد از دانشگاه توجه کند.

نظر شما:

security code