قالیبافان تحت پوشش بیمه قرار می گیرند


۱۳۹۸/۰۱/۳۱ - ۱۳:۴۷ | کد خبر: ۱۸۳۶ چاپ
قالیبافان تحت پوشش بیمه قرار می گیرند

رئیس مرکز ملی فرش ایران با بیان اینکه بزرگترین دغدغه تولیدکنندگان فرش مساله بیمه و امنیت شغلی است گفت: خوشبختانه برای اولین بار در تاریخ ایران طی سالجاری می توان تمامی کسانی را که به قالیبافی اشتغال دارند تحت پوشش بیمه قرار داد و در ردیف بودجه98 تحقق صددرصد آن پیش بینی شده است.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، دستپاک در نشست شورای فرش استان با اشاره به اینکه در گیلان قریب به 13هزار و چهارصدنفر به قالیبافی اشتغال دارند،اظهار کرد: از این تعداد 6هزارنفر تحت پوشش بیمه ای قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه در جریان سفر رییس جمهوری به گیلان برای نخستین بار تفاهم نامه همکاری دوجانبه مرکز ملی فرش ایران و استانداری گیلان به منظور توسعه و ترویج هنر صنعت فرش دستباف به امضاء رسید،گفت: دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی و سند راهبردی مرکز ملی فرش ایران و همچنین تعامل با بانک های عامل و شرکت های خصوصی و دولتی در راستای توسعه متوازن و پایدار کسب و کار مرتبط با فرش دستباف گیلان، از جمله محورهای مهم این تفاهم نامه بود.

 

دستپاک افزود: بزرگترین دغدغه تولیدکنندگان فرش مساله بیمه و امنیت شغلی است که خوشبختانه برای اولین بار در تاریخ ایران طی سالجاری می توان تمامی کسانی را که به قالیبافی اشتغال دارند تحت پوشش بیمه قرار داد و در ردیف بودجه98 تحقق صددرصد آن پیش بینی شده است.

وی شناسنامه دار کردن و توسعه صنعت برندینگ را امری مهم دانست که در مرکز ملی فرش ایران با جدیت دنبال می شود.

دستپاک ادامه داد : استفاده از ظرفیت منطقه آزاد انزلی برای وارد کردن مواد اولیه ارزانتر، برپایی نمایشگاه بین المللی ،تهاتر فرش دستباف با کالاهای وارداتی و برندسازی از راهکارهایی هستند که که می توان در گیلان دنبال کرد.

رییس مرکز ملی فرش ایران در پایان تبلیغات موثر در خصوص فرش دستباف را از الزامات فرهنگی توسعه فرش خواند و گفت: رسیدن به خودکفایی داخلی در گرو توجه به داشته های ارزشمند بومی محلی است.