واقعیتِ زنده شدن جنازه جوان 25 ساله چه بود؟


۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۲۳:۵۵ | کد خبر: ۱۸۳۸۳ چاپ

روز گذشته خبری مبنی بر زنده شدن یک جسد در شهر لیکک از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد در فضای مجازی دست به دست شد و موجی از واکنش‌ها را به دنبال داشت

واقعیتِ زنده شدن جنازه جوان 25 ساله چه بود؟
کلانشهر- رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهمئی اظهار داشت: روز گذشته جوانی 25 ساله که دچار ایست قلبی شده و فاقد هرگونه علائم حیاتی بود به مرکز خانه بهداشت ممبی انتقال داده شد.

هاشم طاهری افزود: در این مرکز جهت نجات فرد جوان از مرگ به مدت یک ساعت عملیات احیاء و سایر اقدامات لازم بر روی بیمار انجام شد اما عملیات سی‌پی‌آر نجات‌بخش نبوده و فرد جوان فوت کرد.

وی با بیان اینکه جسد جوان با گواهی فوت به سردخانه شهر لیکک انتقال داده شد، افزود: یکی از همراهان فرد فوت شده هنگام وداع با میت، احساس کرد که جسد نبض و علائم حیاتی دارد و هنگامی که از سردخانه بیرون آمد خبر از زنده شدن میت داد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بهمئی، تصریح کرد: وقتی از ماجرا باخبر شدم برای صحت ماجرا اورژانس 115 را به محل سردخانه اعزام نمودیم اما پس از معاینه اعلام کردند که جسد مورد نظر هیچگونه علائم حیاتی ندارد.

وی گفت: برای اطمینان کامل، حتی جسد را به مرکز بستر درمان لیکک منتقل کرده و از میت نوار قلب گرفته شد اما فاقد هرگونه علائم حیاتی بود و پزشک مورد نظر زمان مرگ را مدت 3 ساعت پیش اعلام کرد.

طاهری عنوان کرد: هم‌اکنون جسد فرد مورد نظر جهت کالبد شکافی توسط مرکز پزشک قانونی شهرستان بهمئی به مرکز استان منتقل شد.

وی خاطرنشان کرد: فرد فوت شده هنگام مرگ سابقه بیماری خاصی نداشت اما گفته شد که پدر این فرد نیز در هنگام جوانی بر اثر سکته قلبی فوت کرده است.