برای جلوگیری از تغییر کاربری و امنیت تولید در استان؛

زمین های کشاورزی گیلان از سال ۱۴۰۱سنددار می شوند


۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۲:۵۹ | کد خبر: ۱۸۳۹۱ چاپ

طبق آمار موجود در گیلان ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری و ۱۶۰ هکتار اراضی باغی در گیلان وجود دارد که پس از کاداستر میزان دقیق این آمار اطلاع‌رسانی خواهد شد

زمین های کشاورزی گیلان از سال ۱۴۰۱سنددار می شوند
کلانشهر- مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: از اواخر سه ماهه اول و یا آغاز سه ماه دوم سال آتی به تدریج صدور سند برای اراضی کشاورزی گیلان آغاز خواهد شد.

حسن گیلان پور با بیان اینکه سند دار شدن اراضی کشاورزی از محوری‌ترین برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی است، گفت: برای رفع تداخل کار‌های صدور سند ۶۰ هزار هکتاری اراضی در گیلان در حال انجام بوده و قرارداد کاداستر نیز برای این میزان اراضی بسته شده است.

وی افزود:در اجرای طرح کاداستر از طرح تقسیم و دوربین‌های دو فرکانسه استفاده خواهد شد که از ضریب خطای پایینی برخوردار است.

گیلان پور ادامه داد:پیش‌بینی می‌شود از اواخر سه ماهه اول یا آغاز سه ماه دوم سال آتی صدور سند برای اراضی کشاورزی گیلان آغاز شود و کشاورزان به تدریج سند اراضی را دریافت کنند.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی گیلان خاطرنشان کرد:ثبت مالکیت در کل روستا‌ها با تعیین منابع ملی و دولتی انجام و به صورت پازل تکمیل خواهد شد.

وی اضافه کرد: طبق آمار موجود در گیلان ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری و ۱۶۰ هکتار اراضی باغی در گیلان وجود دارد که پس از کاداستر میزان دقیق این آمار اطلاع‌رسانی خواهد شد.

گیلان پور تصریح کرد:پس از صدور مالکیت و سند برای اراضی نه تنها تغییر کاربری‌ها مشخص می‌شود بلکه از حجم پرونده‌ها در دادگاه‌ها در این زمینه نیز کاسته خواهد شد و شاهد کاهش خرید و فروش‌های بی‌مورد اراضی نیز خواهیم بود.

وی یکی از مهمترین اهداف صدور سند برای اراضی کشاورزی گیلان را بالابردن امنیت تولید در استان عنوان کرد و گفت: علاوه بر پیشرفت تولیدات کشاورزی در گیلان، قطع دست درازی‌ها به اراضی ملی نیز اتفاق خواهد افتاد.

پای یک یک ما در آتش سوزی جنگل های گیلان در میان است
شهوتِ ویلاسازی و عکس سلفی با ویوی ابدی

نظر شما:

security code