پلنگ به چوپان لنگرودی حمله کرده؟


۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۹:۵۸ | کد خبر: ۱۸۴۰۲ چاپ

بنا به اظهارات فرد مصدوم، در مدت‌زمان بسیار کوتاه پلنگ او را از ناحیه سر، و دست دچار آسیب و صدمه می کند و از محل متواری می‌شود که پس از درگیری پلنگ با چوپان با سرو صدای دامدار مجاور، پلنگ از محل متواری می شود

 پلنگ به چوپان لنگرودی حمله کرده؟
کلانشهر- رییس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود از اظهارات فردی مبنی بر حمله احتمالی یک قلاده پلنگ به وی در ارتفاعات روستای پنو در بخش اطاقور این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان، ایوب زارع گفت: به دنبال کسب گزارشی مبنی بر حمله یک قلاده پلنگ به یک چوپان در روستای پنو از بخش اطاقور لنگرود، سریعا با هماهنگی با فوریت‌های ۱۱۵ این چوپان به بیمارستان شهید حسین پور لنگرود انتقال داده شد.
وی افزود بنا به اظهارات فرد مصدوم بنام حسین بازگیر که جوان حدودا ۳۱ ساله و ساکن روستای پنو است، پس از اینکه گوسفندان خود را به کوه برای چرای می فرستد یک قلاده پلنگ به سمت دام ها حمله ور می شود و سپس با چوپان درگیر می شود که چوپان از ناحیه سر و دست زخمی می شود.
رییس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود بیان کرد: بنا به اظهارات این فرد مصدوم در مدت‌زمان بسیار کوتاه پلنگ این جوان را از ناحیه سر، و دست دچار آسیب و صدمه می کند و از محل متواری می‌شود که پس از درگیری پلنگ با چوپان با سرو صدای دامدار مجاور، پلنگ از محل متواری می شود.

زارع افزود حال عمومی نامبرده در عیادت صورت گرفته مساعد بود .
قابل ذکر است که تیمی از کارشناسان محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان و شهرستان، در حال بررسی نوع گونه حیات وحش و صحت و سقم این ادعا هستند.