سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از آغاز واکسیناسیون علیه کرونا برای گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال از امروز، خبر داد

آغاز واکسیناسیون کرونا برای گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال از امروز/ گیلان و ۳ استان دیگر دارای بیشترین موارد روزانه ابتلا به امیکرون
کلانشهر- مهندس محمد هاشمی در خصوص واکسیناسیون گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال علیه کرونا، گفت: پیرو جلسات فنی و تخصصی، گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال در سراسر کشور از امروز - سه شنبه ۵ بهمن ماه، می‌توانند به همراه والدین خود با مراجعه به مراکز واکسیناسیون، نسبت به کووید ۱۹ واکسینه شوند.

 وی با بیان اینکه واکسیناسیون این گروه سنی تنها با رضایت والدین انجام می‌شود، تصریح کرد: طبق پروتکل‌ها، واکسن های مناسب گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال، سینوفارم و پاستوکووک بوده که در دو نوبت تزریق می شود.

 سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در ادامه بیان کرد: با توجه به سرعت شیوع سویه اُمیکرون، تمامی کارکنان وزارت بهداشت ملزم به تزریق دُز سوم واکسن کووید هستند.

 

 وی همچنین در توییتی نوشت: با شناسایی ۲۹۷ مورد جدید در ۴ بهمن، آخرین آمار موارد مثبت امیکرون به ۳۴۶۶ نفر و مجموع فوتی ها به ۱۰ نفر رسید. بیشترین موارد ابتلا در روز گذشته نیز مربوط ایلام با ۸۵، اصفهان با ۵۳، ارومیه با ۳۵ و گیلان با ۳۴ مورد مثبت بود.