تا عید نوروز امیکرون فروکش می کند؟

موج ششم کرونا در ایران شروع شد


۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۰۲ | کد خبر: ۱۸۴۱۸ چاپ

 

 

 

برای جلوگیری از افزایش ناگهانی آمار بستری، اعمال تدابیر جدی از جمله تسریع در واکسیناسیون نوبت سوم، الزامی شدن استفاده از ماسک در خارج از منزل،جلوگیری از برگزاری تجمعات و مراسم به خصوص در محیط‌های بسته لازم است

موج ششم کرونا در ایران شروع شد
کلانشهر- کانال اپلیکیشن ماسک نوشت: طبق اعلام مرکز بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، آمار مبتلایان شناسایی‌شده امروز به بالای ۷۰۰۰ نفر رسید. قبل از شیوع امیکرون، این عدد تا ۱۰۰۰ مبتلا در روز کاهش یافته بود. 

تعداد مبتلایان کرونا به مراتب بالاتر است چرا که بسیاری از مبتلایان علایم ندارند یا برای انجام تست مراجعه نمی‌کنند.  

در کشورهای متعددی از جهان که واکسیناسیون بالایی داشته‌اند، آمار بستری روزانه امیکرون به مراتب بالاتر از سویه‌های قبلی از جمله دلتا بوده است. 

 

برای جلوگیری از افزایش ناگهانی آمار بستری، اعمال تدابیر جدی از جمله تسریع در واکسیناسیون نوبت سوم، الزامی شدن استفاده از ماسک در خارج از منزل، جلوگیری از برگزاری تجمعات و مراسم به خصوص در محیط‌های بسته، برگزاری کلاس‌ها صرفا به صورت مجازی، اجتناب جدی از سفرهای غیرضروری به خصوص با وسایل نقلیه عمومی، ممنوعیت برگزاری اردوها، ممنوعیت سرو عذا در رستوران‌ها و تالارها، دورکاری کارکنان ادارات، تهویه مناسب سیستم حمل‌ونقل عمومی به خصوص مترو، اتوبوس‌های بین‌شهری، به حداقل رساندن تجمع مردم در مطب‌ها، کلینیک‌ها و داروخانه‌ها ضروری است.

به گزارش کلانشهر، اینکه موج ششم کرونا تا چه تاریخی ادامه دارد مشخص نیست.با توجه به اینکه کمتر از دو ماه دیگر نوروز 1401 در ایران آغاز می شود دغدغه های پیرامون موج ششم کرونا در ایران می تواند بیش از هر زمان دیگری برای مردم و وزارت بهداشت چالش برانگیز باشد.

نظر شما:

security code