مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان:

گیلان در زمینه زیرساخت های اولیه نمایش با مشکل مواجه است/ باید جلوی اجرای تاترهای ضعیف گرفته شود


۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۲۱:۵۷ | کد خبر: ۱۸۴۳۳ چاپ

ثقتی با اشاره به اینکه انجمن هنرهای نمایشی باید تقویت و مشکلات و چالش رفع شود گفت: یکی از رویکردهای ما در دوره جدید پالایش همه انجمن‌ها است و انتخابات انجمن‌ها باید برگزار شود، قطعاً انتخابات قوی انجمن قوی تشکیل می‌دهد

گیلان در زمینه زیرساخت های اولیه نمایش با مشکل مواجه است/ باید جلوی اجرای تاترهای ضعیف گرفته شود
کلانشهر- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به گلایه هنرمندان تئاتر این استان،گفت: گیلان در زمینه زیرساخت‌های اولیه نمایش با مشکل مواجه است.
رضا ثقتی عصر سه شنبه در نشست صمیمی با اهالی تاتر استان گیلان با اشاره به اینکه این جلسه بسیار مغتنم است، اظهار کرد: تمام انتقادات بیان شده از سوی اهالی تاتر استان به حق و از روی دلسوزی است.

وی با بیان اینکه متأسفانه در زمینه زیر ساخت‌های اولیه برای نمایش با چالش و مشکل مواجه هستیم و این گلایه از سوی هنرمندان عرصه نمایش به حق است، افزود: بی شک انتقادات و گلایه‌ها برای ارتقا و اعتلای تاتر و هنر کمک کار مدیران خواهد بود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تأکید کرد: مشکلات به تنهایی حل نمی‌شود بلکه می‌توانیم با همدلی و هم فکری و همکاری این چالش‌های را رفع کنیم.

 

وی با بیان اینکه اهالی هنر به ویژه فعالان حوزه تئاتر می‌توانند کمک کار باشند، ادامه داد: شهرداری و دانشگاه‌ها و بسیاری از دستگاه‌های باید برای حوزه فرهنگ و هنر هزینه کنند باید با یک نگاه دلسوزانه بلندگو جامعه هنری باشیم.

ثقتی در ادامه با اشاره به اینکه انجمن هنرهای نمایشی باید تقویت و مشکلات و چالش رفع شود، تصریح کرد: یکی از رویکردهای ما در دوره جدید پالایش همه انجمن‌ها است و انتخابات انجمن‌ها باید برگزار شود قطعاً انتخابات قوی انجمن قوی تشکیل می‌دهد.

 وی با بیان اینکه حال و هوای محتوای تئاتر خوب نیست، تصریح کرد:در سال‌های اخیر تئاترهای خوب کمتر اجرا شده و باید به سمت ارتقای کیفیت آثار تولیدی حرکت کنیم نباید برای اجرای تاتر عجولانه اقدام شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه شورای نظارت و ارزشیابی تئاتر تشکیل شده اما منفعلانه عمل می‌کند، ادامه داد: باید جلوی اجرای تاترهای ضعیف گرفته شود و در این زمینه با هیچ کس تعارفی نداریم.

وی با بیان اینکه ارتقای کیفیت آثار باید در اولویت متولیان این حوزه قرار گیرد، افزود: عدالت فرهنگی رویکرد دولت سیزدهم بوده و در این دولت به دنبال تمرکززدایی در اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری هستیم باید همه شهرستان‌ها به صورت یکسان دیده شود.

ثقتی با اشاره به اینکه بودجه و اعتبارات خوبی برای زیرساخت‌های هنر و فرهنگ پیش بینی شده و در سفر رئیس جمهور هم تلاش می‌شود اعتبارات و مصوبات خوبی در این زمینه جذب شود، ادامه داد: اعتبارات وزارت ارشاد برای اجرای برنامه‌های هنری به ویژه نمایش پایین است و باید از همه ظرفیت دستگاهی که فعالیت فرهنگی و هنری انجام می‌دهند استقبال کنیم.

منبع: مهر
اشتراک گذاری:

نظر شما:

security code