سد سفیدرود بصورت کامل آبگیری می شود


۱۳۹۸/۰۲/۰۱ - ۱۱:۵۷ | کد خبر: ۱۸۴۴ چاپ
سد سفیدرود بصورت کامل آبگیری می شود

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان با بیان اینکه آبگیری سد سفیدرود به حد نرمال رسیده یعنی به میزان حجم یک میلیارد و 50میلیون متر مکعب آب، آبگیری شده است، گفت: با سرریز شدن آن تا ارتفاع 4متر هم می توان آبگیری کرد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، خرمی از آبگیری کامل سد سفید رود و سرریز شدن آن خبر داد و گفت: هرساله برای اینکه بتوانیم سیلاب ها را در فصل بهار مدیریت کنیم برای رهاسازی آب سد برنامه ربزی می کنیم که امسال با توجه به سیلاب های اخیر در کشور 20درصد از ظرفیت سد را برای مدیریت سیلاب بهار نگه داشته ایم.

وی خاطرنشان کرد: آبگیری سد سفید رود به حد نرمال رسیده یعنی به میزان حجم یک میلیارد و 50میلیون متر مکعب آب، آبگیری شده است.

 

وی اضافه کرد: البته این به این معنی نیست که دیگر نمی شود آبگیری کرد بلکه با سرریز شدن آن تا ارتفاع 4متر هم می توان آبگیری کرد.

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان افزود: با مدیریت صورت گرفته امسال، سال کشاورزی سختی را در مسیر سد سفید رود نخواهیم داشت.

وی تصریح کرد: درحال حاضر هیچ گونه نگرانی درسد سفید رود وجود ندارد و این ظرفیت را دررودخانه داریم که سیلاب را کنترل کنیم.

خرمی یادآور شد:با تمام استدلال های علمی و منطقی مطمئن هستیم که نه سد سفید رود مشکل دارد نه پایان سد .

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان همچنین  در خصوص  سدهای لاستیکی استان افزود: هر جایی از سطح استان که سدهای لاستیکی احداث شده جواب گرفته ایم.

وی افزود: در استان گیلان 11سد لاستیکی داریم که 4مورد به اتمام رسیده و بقیه هم از پیشرفت های خوبی برخوردار هستند.

وی درخصوص مطالبات پیمانکار سد لاستیکی گالشکلام لنگرود گفت: مطالبات پیمانکار سد گالشکلام لنگرود را به زودی پرداخت می کنیم.

 

نظر شما:

security code