خبرهای خوش کنکوری رییس جدید سازمان سنجش


۱۴۰۰/۱۱/۰۹ - ۱۳:۲۸ | کد خبر: ۱۸۴۸۸ چاپ

 این افزایش سهمیه سوابق تحصیلی به صورت مثبت خواهد بود به صورتی که دیگر فقط برگزاری دو ساعت کنکور روشن کننده وضعیت داوطلب نخواهد بود‌

خبرهای خوش کنکوری رییس جدید سازمان سنجش
کلانشهر- رییس سازمان سنجش گفت : برنامه ریزی جدید این سازمان با هدف حفظ آرامش داوطلبان، حفظ امنیت بیشتر آزمون و از بین بردن اضطراب داوطلبان وخانواده‌هایشان پیش بینی شده است.
عبدالرسول پورعباس در نخستین نشست خبری خود، قول آرامش در کنکور پیش رو را به داوطلبان داد و افزود: برنامه ریزی جدید سازمان سنجش با هدف حفظ آرامش داوطلبان، حفظ امنیت بیشتر آزمون و ازبین بردن استرس داوطلبان وخانواده‌هایشان پیش بینی شده است.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از افزایش تاثیر سوابق تحصیلی از ۳۰ درصد به ۴۰ درصد در کنکور ۱۴۰۱ خبر داد و افزود : این افزایش سهمیه سوابق تحصیلی به صورت مثبت خواهد بود به صورتی که دیگر فقط برگزاری دو ساعت کنکور روشن کننده وضعیت داوطلب نخواهد بود‌.

وی تغییر عمده دیگر در کنکور ۱۴۰۱ را تغییر سوالات از کلیشه ای به محتوایی در چارچوب کتابهای درسی برشمرد.

 

رئیس سازمان سنجش همچنین تغییر دفترچه‌های سوالات و پاسخنامه را از عوامل بالا بردن ضریب امنیت در کنکور ۱۴۰۱ دانست و گفت: زمان پاسخ دادن به سوالات از ۴ ساعت به یک ساعت تقلیل پیدا می‌کند که این امر ضریب امنیت آزمون را بالا می‌برد.