دردسرهای بازی «مافیا»؛ تمام کافه بازی های مشهد تعطیل شد

از کافه بازی ها تعهد گرفته اند شیفتی خانم و آقا به کافه بیایند


۱۴۰۰/۱۱/۰۹ - ۱۶:۴۵ | کد خبر: ۱۸۴۹۸ چاپ

بر اساس دستور معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد برگزاری بازی در کافه‌بازی‌های شهر به صورت مختلط ممنوع شده است

از کافه بازی ها تعهد گرفته اند شیفتی خانم و آقا به کافه بیایند

کلانشهر- «حسب دستور معاونت محترم دادستان عمومی و انقلاب مشهد برگزاری هرگونه بازی به صورت مختلط در کافه‌بازی‌ها ممنوع می‌باشد. در صورت عدم رعایت، واحد صنفی پلمب و متصدی واحد صنفی می‌بایست شخصاً پاسخگو باشد». این اطلاعیه‌ای است که از سوی اتحادیه محصولات فرهنگی، بازی و سرگرمی و معاونت دادستان عمومی و انقلاب مشهد صادر شده و انتقادات بسیاری را در فضای مجازی به دنبال داشته است.

 مرتضی اسکافی، رئیس اتحادیه محصولات فرهنگی، بازی و سرگرمی مشهد در گفت‌وگو با ایسنا با تأیید صدور این اطلاعیه، اظهار کرد: در سال ۱۳۹۷ کافه‌بازی‌ها به اتحادیه محصولات فرهنگی، بازی و سرگرمی سپرده شده‌اند. در این مدت جلساتی متعددی در راستای رفع مشکلات این مجموعه‌ها با صاحبان آن‌ها و بازی‌گردان‌ها برگزار کرده‌ایم. بسیاری از مشکلات رفع شده است، اما دادستانی معتقد است همچنان مشکلاتی پا برجاست.

 وی افزود: طبق دستور اسماعیل رحمانی، معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد و رئیس دادسرای ناحیه ۶ مشهد به اداره اماکن، تمام کافه‌بازی‌های مشهد پلمب شده یا اخطار گرفته‌اند. از کافه‌بازی‌ها تعهد گرفتنه‌اند که به صورت شیفتی به مراجعان خانم و آقا خدمت ارائه دهند.

 اسکافی با اشاره به تعطیلی کلیه کافه‌بازی‌های مشهد، تصریح کرد: در مشهد ۴۰ مجموعه با عنوان کافه‌بازی داریم که در حال حاضر همه آن‌ها تعطیل شده‌‍‌اند.همچنین ۵ مجموعه درخواست ابطال پروانه‌شان را داشته‌اند.

 وی با بیان اینکه اتحادیه محصولات فرهنگی، بازی و سرگرمی دنبال راهکاری برای راه‌اندازی مجدد کافه بازی‌هاست، گفت: یکی دیگر از دغدغه‌های دادستانی سناریوی مافیا است که در تلاشیم آن را به فرهنگ ایرانی نزدیک‌تر کنیم.

 رئیس اتحادیه محصولات فرهنگی، بازی و سرگرمی مشهد خاطرنشان کرد: متأسفانه اخبار، تصاویر و فیلم‌هایی از کافه‌بازی‌های غیر مجاز در فضای مجازی منتشر شده و به دست معاون دادستان رسیده است که در آن اتفاقاتی می‌افتد که دادستانی آن را در راستای ترویج فساد تعبیر کرده‌اند. با این حال این مطالب موجب ایجاد دغدغه‌هایی شده است که کاملاً بجاست.

 اسکافی بیان کرد: در متن نامه دادستانی آمده است که کنار هم نشستن دختر و پسر موجب ایجاد ابتذال و جریحه‌دار شدن عفت عمومی شده است. در نتیجه این کار موجب فعل حرام می‌شود و درآمد حاصل از این امر حرام است. در این خصوص جلساتی با هادی شریعت‌یار، معاون حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی و دادیارشان برگزار کرده‌ایم و راهکارهایی برای حضور هم‌زمان خانم‌ها و آقایان مطرح کرده‌ایم. همچنین در خود دادستانی جلساتی برای بررسی پیشنهادات برگزار شده است.

 وی تاکید کرد: هنوز دستور جدیدی به ما ابلاغ نشده است و تا رسیدن تصمیمات بعدی دادستان باید تمهیداتی برای بازگشایی دوباره کافه‌بازی‌ها و ایجاد اقبال عمومی با همین شرایط اندیشید. ما معتقدیم می‌شود با تامین نظر دادستان و مردم کافه بازی‌ها به کار ادامه بدهند. فضای بازی‌های فکری و کافه‌بازی‌ها خانوادگی است و اجرای دستور دادستان مستلزم همکاری خانواده هاست.

 رئیس اتحادیه محصولات فرهنگی، بازی و سرگرمی مشهد با اشاره به برنامه‌های پیش روی این اتحادیه، اضافه کرد: هم‌اکنون در حال برنامه‌ریزی برگزاری مسابقات بازی‌ مافیا هستیم. همچنین یکی دیگر از برنامه‌های اتحادیه برای دهه فجر برگزاری مسابقات و ساخت نرم‌افزاری برای کافه‌بازی‌هاست که گرداننده‌های مجاز در آن ثبت شوند و افراد با ثبت نام در این نرم‌افزار در کافه‌بازی‌ها حضور پیدا کنند. بازی‌ها نیز به صورت تفکیک جنسیتی انجام گیرد و گرداننده خانم برای خانم‌ها و گرداننده آقا برای آقایان در محل حاضر باشند.

بعد از رواج «مارچوبه» توسط غضنفر چمچاره سریال هیولا
محبوبیت چای «ماچا» به خاطر سمیرای زخم کاری

نظر شما:

security code