2 پزشک اعضای بدن دختر 24 ساله شان را اهدا کردند/این فداکاری به 6 بیمار زندگی بخشید/تصاویر

کلانشهر- دکتر یعقوب مظفری رئیس شبکه بهداشت شهرستان چناران خراسان و همسرش دکتر پریسا یغمایی اعضای دختر جوان‌شان که در یک حادثه دچار مرگ مغزی شده بود را به ۶ بیمار نیازمند عضو اهدا کردند.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی مشهد،مسوول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی این دانشگاه با تایید این خبر گفت: در هزار و صد و چهل و ششمین عمل اهدای عضو از اهدا کننده مرگ مغزی این دانشگاه بدن مرحومه فاطمه مظفری که از بیمارستان قائم (عج) مشهد معرفی شده بود، پس از تأیید مرگ مغزی و رضایت خانواده وی تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت.

دکتر ابراهیم خالقی افزود: کلیه‌های این مرحوم به ۲ زن ۵۵ و ۵۴ ساله ساکن مشهد که سال‌ها از نارسایی کلیه رنج می‌بردند و با دیالیز تحت درمان بودند اهدا شد.

 

وی ادامه داد: کبد وی نیز به مرد ۴۲ ساله ساکن مشهد پیوند زده شد.

مسوول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی این دانشگاه گفت: قسمتی از پوست زنده یاد مظفری نیز برای پیوند به بیماران سوختگی به بانک پوست بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) و قرنیه‌های این مرحومه به بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارسال شد.

واحد پیوند اعضا از بیماران مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرده است، شمال شرق کشور را زیر پوشش دارد.