شیر نر و ماده پس از مصدوم کردن نگهبان مسئول غذادهی حیوانات باغ وحش، وارد محوطه باغ وحش شده بودند که با تلاش های صورت گرفته،شیرها به قفس برگردانده شدند

شیرها در اتاقک باغ وحش را باز کردند و کارگر 38 ساله باغ وحش را کُشتند
کلانشهر- یک کارگر پارک وحش اراک توسط شیرها کشته شد. رضا صیاد حق شمار مسئول پارک وحش اراک با تشریح این حادثه گفت: متاسفانه ظهر امروز دو شیر پارک از قفس خود خارج شدند و یکی از پرسنل پارک به دلیل حمله این شیرها جان خود را از دست داد.

به گفته‌ی صیاد حق شمار، این کارگر 38 ساله بخشی از غذای شیرها را داخل اتاقک در بسته‌ی آنها گذاشته بود و در حال آوردن تکه دیگر گوشت از فرغونی داخل محوطه بود که یکی از شیرها اهرم اتاقک را باز می‌کند و دو شیر نر و ماده به کارگر حمله ور می شوند. وی تصریح کرد: اخباری مبنی بر فرار کردن شیرها درست نیست.
شهردار اراک گفت: پس از عملیات مشترک، شیرهای پارک وحش اراک که جان یکی از پرسنل را گرفتند، به قفس بازگردانده شدند.
علیرضا کریمی شهردار اراک هم با اشاره به این حادثه گفت: پیرو این اتفاق، اداره کل محیط زیست استان، فرماندار اراک، شهرداری، سازمان آتش نشانی شهرداری اراک و نیروی انتظامی به منظور کنترل شرایط و بازگردانده شدن شیرها به قفس در محل پارک حاضر شدند که عملیات بازگرداندن با موفقیت انجام شد.
بیان کرد: قفس شیرها از ایمنی کافی برخوردار است، اما متاسفانه شیر موفق به باز کردن یکی از درهای مخصوص غذادهی می‌شود و این حادثه تلخ رخ می دهد.
سرپرست اداره کل محیط زیست استان مرکزی نیز به ایسنا گفت: در پی تماس تلفنی مسئول باغ وحش اراک در ساعت حدود ۱۳ دهم بهمن ماه ۱۴۰۰ با اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی در خصوص خارج شدن دو قلاده شیر نر و ماده از قفس و رها شدن در باغ وحش اراک، بخش معاونت محیط طبیعی و یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست استان سریعا با تجهیزات بیهوشی به محل اعزام شدند.
مهدی مصطفوی گفت: متاسفانه شیر نر و ماده پس از مصدوم کردن نگهبان مسئول غذادهی حیوانات باغ وحش، وارد محوطه باغ وحش شده بودند. با تلاش های صورت گرفته، خوشبختانه دو شیر نر و ماده به قفس برگردانده شدند و اکنون امنیت کامل در محیط پارک وحش برقرار است. علت دقیق حمله شیرها به نگهبان باغ وحش هنوز مشخص نیست ولی به محض وصول خبرهای تکمیلی، گزارش دقیق ماجرا، به اطلاع عموم مردم رسانده خواهد شد.