معاون علوم پزشکی گیلان گفت: ۷۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا را بستری کردیم و بیش از ۵۰۰ بیمار سرپایی داشتیم که نسبت به مدت مشابه هفته گذشته پنج برابر شده است.

۵ برابر شدن بیماران سرپایی گیلان طی یک هفته/ در صورت ادامه ی این روند، روزانه ۵۰۰ بیمار بستری خواهند شد

کلانشهر: دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه متاسفانه بیماری کرونا با سوش امیکرون به سرعت در حال افزایش است، اظهار کرد: هم اکنون دو شهرستان رودبار و لاهیجان وضعیت نارنجی کرونایی دارد.

 

وی شهرستان های رشت، بندرانزلی، آستارا، تالش، صومعه سرا، خمام، رضوانشهر، ماسال، شفت، فومن، رودسر، آستانه اشرفیه، لنگرود و سیاهکل را دارای وضعیت زرد کرونایی دانست و افزود: فقط یک شهرستان آبی داریم.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به قرمز شدن وضعیت کرونایی شهرستان مجاور گیلان، تصریح کرد: مردم از هزگونه تردد بی مورد و غیر ضروری به خارج از خانه خودداری کنند و حتما بیرون از خانه ماسک بزنند، زیرا با همین روند باید تا آخر هفته منتظر قرمز شدن همه شهرستان ها باشیم.

 

حیدرزاده، با بیان اینکه واکسیناسیون احتمال بستری و مرگ و میر را کاهش می دهد، گفت: روز گذشته ۷۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا را بستری کردیم و بیش از ۵۰۰ بیمار سرپایی داشتیم که نسبت به مدت مشابه هفته گذشته پنج برابر شده است.

 

وی ماسک نزدن و ادامه دادن دورهمی ها را موجب بستری شدن روزانه ۵۰۰ بیمار تا هفته آینده دانست و خاطرنشان کرد: علاوه بر تکمیل سه دز واکسن، باید استانداردهای فاصله فیزیکی و ماسک را رعایت کنیم و در جمع های بیش از سه نفر حضور پیدا نکنیم و با هرگونه علامت سرماخوردگی ایزوله شویم و در صورت بدحال شدن به نزدیک ترین مرکز درمانی مراجعه کنیم.

نظر شما:

security code