امسال تلاش شده تا موافقت ستاد مرکزی جشنواره برای اکران فیلم‌های جشنواره فجر در دو مکان تالار مرکزی رشت و سینما ۲۲ بهمن را کسب کنیم

تالار مرکزی رشت و سینما ۲۲ بهمن میزبان اکران فیلم های جشنواره فجر/شروع اکران فیلم ها از جمعه ۱۵ بهمن
کلانشهر-معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به برگزاری چهلمین جشنواره فیلم فجر گفت: همانند سال‌های گذشته علاقه مندان به هنر به ویژه سینما منتظر اکران فیلم‌های این جشنواره هستند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، سید امیر مصباح  با بیان اینکه در سال‌های نه چندان دور علاقه مندان برای دیدن این فیلم‌ها باید از سراسر کشور به تهران سفر می‌کردند تا در ایام جشنواره موفق به تماشای فیلم‌ها شوند، افزود: در چند سال اخیر با تمهیدات اتخاذ شده استان‌هایی که ظرفیت و زیرساخت‌های لازم برای اکران همزمان این فیلم‌ها دارند به این کار اقدام می‌کنند.

 معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های بالای این استان در برگزاری جشنواره‌های هنری به ویژه با موضوع سینما، گفت: با توجه به سابقه درخشان گیلان در اجرای جشنواره‌های هنری به ویژه در حوزه سینما این استان در برگزاری این همزمانی پیشتاز و پیشگام بوده است.

 

 وی با بیان اینکه گیلان طی هفت سال گذشته اکران همزمانی فیلم‌های جشنواره فجر در حضور تماشاگران رکوردار در میان سایر استان‌ها بوده است، اضافه کرد: بارها در سال‌های گذشته شاهد سانس‌های ویژه برای برخی از فیلم‌ها به دلیل استقبال خوب تماشاگران بودیم.

 مصباح با اشاره به اینکه افزایش تعداد مراکز اکران کننده فیلم‌های این جشنواره در گیلان همیشه یکی از مطالبات اهالی هنر و علاقه مندان به سینما استان بود، ادامه داد: امسال تلاش شده تا موافقت ستاد مرکزی جشنواره برای اکران فیلم‌های جشنواره فجر در دو مکان تالار مرکزی رشت و سینما ۲۲ بهمن را کسب کنیم.

 معاون هنری و سینمایی ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: در صورتی که در روزهای آینده تغییری در نظر این ستاد رخ ندهد امسال برای نخستین بار این دو سالن میزبان اکران همزمانی فیلم‌های جشنواره فجر در استان گیلان هستند.

 وی با بیان اینکه بر اساس پیش بینی‌های اولیه ۱۶ فیلم چهلمین جشنواره فیلم فجر در استان گیلان اکران می‌شوند، تصریح کرد: طی روزهای باقیمانده این تعداد نهایی و قطعی و جدول اکران‌ها به مردم اطلاع رسانی می‌شود.