روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) اعلام کرد: این قرارگاه هیچ برنامه‌ای برای ورود به حوزه کاشت و تولید برنج در کشور ندارد.

قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) هیچ برنامه ای برای ورود به تولید برنج ندارد
کلانشهر- در پی انتشار اخباری در رسانه‌های مختلف پیرامون انعقاد قرارداد مابین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) و وزارت جهاد کشاورزی به منظور تولید برنج در کشور، روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) این موضوع را تکذیب کرد. (بیشتر بخوانید)

در این تکذیبیه آمده است: گرچه دغدغه تأمین امنیت غذایی در کشور یکی از سیاست‌ها و راهبرد‌های اصلی قرارگاه به شمار می‌رود، اما این مجموعه، این موضوع را از طریق احداث زیرساخت‌های بخش کشاورزی و ارتقای بهره‌وری در این حوزه دنبال می‌کند و هیچ برنامه‌ای برای واردات و یا تولید برنج در کشور ندارد.

گفتنی است؛ بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که اخیراً قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) با وزارت جهاد کشاورزی مبادله کرده است؛ طرح‌های مختلفی از جمله احیاء و توسعه اراضی، تکمیل و اجرای شبکه‌های فرعی آبیاری، زهکشی، تجهیز و نوسازی اراضی و همچنین طرح احداث و ساماندهی زیرساخت‌های منابع آب و خاک را در برخی استان‌های کشور در دستور کار دارد که موجب بهره‌وری بیشتر اراضی زیرکشت کشاورزان و افزایش تولیدات این بخش خواهد شد.

نظر شما:

security code