پایان پدیده ی میلیاردر نوجوان با ادعای کار جهادی؟

«مهرشاد سهیلی» بازداشت شد


۱۴۰۰/۱۱/۱۲ - ۱۶:۵۵ | کد خبر: ۱۸۵۷۰ چاپ

ارتباطات وسیع این فرد که از کودکی تا نوجوانی ادامه داشت و با روش‌هایی نامعلوم موفق به جلب نظر مراجع تقلید تا سازمان‌های صاحب نام عقیدتی و سیاسی و نظامی شده بود موجب حیرت بسیاری از کاربران فضای مجازی و رسانه‌ها شده بود.

«مهرشاد سهیلی» بازداشت شد
کلانشهر- رئیس حوزه قضایی بخش موسیان و دشت عباس گفت: «مهرشاد سهیلی» بازداشت شده است.

عین الله نیازی فر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در راستای نیابت قضائی صادره از استان قم مهرشاد سهیلی بازداشت شده است.

وی تصریح کرد: در راستای نیابت قضائی دستگاه قضائی استان قم و با همکاری سربازان گمنام امام زمان (عج) صبح امروز مهرشاد سهیلی بازداشت و با قرار قانونی روانه زندان شده است.

وی اظهار داشت: این حوزه قضائی مجری اجرای دستور نیابت قضائی بوده و از محتوای پرونده متهم بازداشت شده مطلع نیست.

به گزارش کلانشهر، مهرشاد سهیلی نوجوانی‌ 17 ساله  اهل روستای موسیان ایلام است که خود را «جوان‌ترین فرمانده قرارگاه جهادی کشور» نامیده بود و با برقراری ارتباطات عجیب با چهره های مذهبی تا سیاسی مبادرت به جمع آوری میلیاردها تومان پول با عنوان محرومیت زدایی کرده بود.

براساس گزارش های منتشر شده در رسانه ها، سهیلی بعد از ترک تحصیل مدتی به حوزه رفت اما از حوزه هم انصراف داد. او پس از بروز انتقاداتی از «فرماندهی»  قرارگاه جهادی حضرت مهدی هم انصراف داد و گفت که مشغول اداره‌ی یک موسسه فرهنگی در قم است.

او در سال ۹۸ یعنی در سن ۱۵ سالگی از کتاب زندگینامه خود با عنوان "ستاره‌ای از غرب" رونمایی کرد.


از نکات جالب توجه حضور مرحوم آیت الله مصباح یزدی در مراسم رونمایی از کتاب زندگینامه او در قم است.

سهیلی در برنامه های مختلف تلویزیونی هم حضور پیدا کرد و اکثر خبرگزاری های اصولگرا هم با عنوان نوجوان موفق و جهادی مصاحبه هایی را با او ترتیب دادند.

گزارش میدانی و انتقادی 22 دی ماه روزنامه فرهیختگان درباره سهیلی با تیتر «من مهرشاد! کل ایران را دور زدم» علاوه بر بازتاب وسیع درباره این پدیده عجیب با انتقادات تند این نوجوان هم همراه بود که خبرنگار فرهیختگان را متهم به درخواست مالی از خود کرد.
موضوعی که باعث شکایت خبرنگار فرهیختگان از سهیلی شد.
صادق امامی در اینباره نوشت:آقای سهیلی برای اثبات ادعای دروغش یک سند رو کند. اتهام دروغین درخواست مالی من از آقای سهیلی هم نشانه دستان خالی این ⁧جهادگر پوشالی⁩ است، هم اثبات کننده گزارش من از آنچه در موسیان دیدم.


او که در انتخابات ریاست جمهوری گذشته به عنوان رییس ستاد انتخاباتی جوانان ابراهیم رییسی در قم فعالیت می کرد حالا متهم به سوء استفاده از مبالغ جمع آوری شده مردمی و خرید خانه و اتومبیل  با این وجوه است.
ارتباطات وسیع این فرد که از کودکی تا نوجوانی ادامه داشت و با روش هایی نامعلوم موفق به جلب نظر مراجع تقلید تا سازمان های صاحب نام عقیدتی و سیاسی و نظامی شده بود،موجب حیرت بسیاری از کاربران فضای مجازی و رسانه ها شده بود.

نظر شما:

security code