عملیات تولید برنج در گیلان تسریع می یابد


۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۱۳:۱۲ | کد خبر: ۱۸۵۹ چاپ
عملیات تولید برنج در گیلان تسریع می یابد

رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: گیلان همه ساله با توزیع ماشین آلات کشاورزی با رشد خوبی روبرو بوده که این امر موجب تسریع در عملیات کشت برنج و نیز کاهش هزینه و افزایش تولید می‌‌شود.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، علی درجانی با بیان اینکه گیلان ۳۰۰ هزار بهره‌بردار برنجکار دارد،گفت: در این استان  ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری وجود دارد و دومین استان تولید کننده کشور محسوب می شود.

وی افزود: برنج از محصولات استراتژیک است و برای ارتقای تولید کمی و کیفی این محصول در استان اقدامات لازم در حال انجام است.

 

درجانی خاطرنشان‌ کرد: توسعه مکانیزاسیون موجب کاهش هزینه قیمت تمام شده این محصول می شود و برای تحقق این امر امسال حدود ۵۴ درصد اراضی استان با بیش از 5هزار دستگاه ماشین نشاء کار و به صورت مکانیزه کشت  خواهد شد.

وی تصریح‌ کرد: پیش بینی می شود، در بیش از ۶۳ درصد از اراضی شالیزاری گیلان برداشت به کمک ۲۲۰۰ دستگاه کمباین ویژه برنج صورت گیرد.

درجانی گفت: گیلان همه ساله با توزیع ماشین آلات کشاورزی با رشد خوبی روبرو بوده که این امر موجب تسریع در عملیات کشت برنج و نیز کاهش هزینه و افزایش تولید می‌‌شود.