سرهنگ حسین حسن‌پور، جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان از دستگیری سارقان حرفه‌ای کیف قاپ توسط ماموران پلیس آگاهی خبر داد و گفت: سارقان خانم به ۱۱ فقره سرقت اعتراف کردند.

کیف قاپان خانم در دام پلیس گیلان/ اعتراف سارقان ۳۱ و ۴۵ ساله به ۱۱ فقره سرقت

کلانشهر: جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان از دستگیری سارقان حرفه‌ای کیف قاپ توسط ماموران پلیس آگاهی خبر داد و گفت: سارقان خانم به ۱۱ فقره سرقت اعتراف کردند.

 

سرهنگ حسین حسن‌پور با اعلام اینکه مهمترین اولویت برنامه‌های مجموعه انتظامی استان اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از وقوع جرایم بر مبنای همکاری و تعامل با مردم است، اظهار داشت: توجه به هشدارهای انتظامی در جلوگیری از بروز جرایم به ویژه سرقت بسیار مؤثر است.

 

وی در ادامه به وقوع چند فقره کیف قاپی در اماکن شلوغ و بازارهای تعدادی از شهرستان‌های استان گیلان طی هفته‌های اخیر اشاره کرد و گفت: پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

 

جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه ماموران اداره مبارزه سرقت پلیس آگاهی با بررسی شیوه وقوع سرقت‌ها با اشرافیت اطلاعاتی و اقدامات فنی رد ۲ سارق خانم را در این پرونده‌ها پیدا کردند، افزود: پس از شناسایی هویت متهمان، این افراد با هماهنگی قضایی طی عملیات‌های جداگانه در شهرستان رشت دستگیر شدند.

 

این مقام انتظامی از کشف ۱۱ دستگاه گوشی تلفن همراه سرقتی از سارقان خبر داد و بیان داشت: سارقان در تحقیقات پلیس تاکنون به ۳ فقره کیف‌قاپی در خمام، ۳ فقره در رشت، ۲ فقره در لاهیجان، یک فقره در آستانه‌اشرفیه و ۲ فقره در استان مازندران اعتراف کردند.

 

سرهنگ حسن‌پور تصریح کرد: سارقان ۳۱ و ۴۵ ساله که سابقه‌دار هستند با تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

 

وی در پایان پیشگیری از وقوع جرایم به ویژه سرقت را مستلزم رعایت اصول حفاظتی و مراقبتی توسط مردم و همه سازمان‌ها عنوان کرد و افزود: مسئولیت‌پذیری مردم با مراقبت از اموال و حذف زمینه‌های وقوع سرقت، نقش تاثیرگذاری در کاهش این جرم دارد.

نظر شما:

security code