بزرگداشت 43امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در رشت برگزار شد

حجت الاسلام تویسرکانی؛برائت و ولایت ملت ایران عامل پدیدآورنده انقلاب


۱۴۰۰/۱۱/۲۲ - ۱۲:۳۶ | کد خبر: ۱۸۷۹۷ چاپ

مسئول نمایندگی ولی فقیه در بسیج گفت: ملت بزرگ ایران در دوران پهلوی خوار و سبک شمرده می شد و آمریکایی ها و انگلیسی ها و اروپاییان هیچ ارزشی برای ما قائل نبودند. شرایط به گونه ای بود که یک ایرانی در کشور خودش بیگانه بود و یک آمریکایی عزت و جایگاه داشت.

حجت الاسلام تویسرکانی؛برائت و ولایت ملت ایران عامل پدیدآورنده انقلاب
مسئول نمایندگی ولی فقیه در بسیج مستضعفین، ایران را مهد برائت از کفر و شرک و نفاق و ظلم و ستم و استکبار دانست و گفت: ایران مهد عشق به ولایت خداست.

به گزارش ایسنا حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا تویسرکانی در مراسم سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گیلان که در میدان شهدای ذهاب(شهرداری) رشت برگزار شد، از انقلاب اسلامی به عنوان یک پدیده در دنیای کنونی یاد کرد و گفت: ۴۳ سال پیش پدیده آسمانی انقلاب اسلامی ایران متولد شد.

وی انقلاب اسلامی را پدیده ای زنده، با اراده، هوشمند، فعال، مهربان و مقتدر دانست و افزود: انقلاب اسلامی آمده بود تا بساط کفر و ظلم و شرک و استکبار را جمع کند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین، با بیان اینکه انقلاب اسلامی محصول دو ویژگی ملت بزرگ ایران است، تصریح کرد: اولین عامل پدیدآورنده این پدیده مبارک، با اراده و مقتدر، پویا و استمراربخش نهصت انبیای الهی، برائت است.

حجت الاسلام تویسرکانی، با اشاره به تحقیر شدن ملت در دوران سیاه طاغوت، عنوان کرد: ملت بزرگ ایران در دوران پهلوی خوار و سبک شمرده می شد و آمریکایی ها و انگلیسی ها و اروپاییان هیچ ارزشی برای ما قائل نبودند. شرایط به گونه ای بود که یک ایرانی در کشور خودش بیگانه بود و یک آمریکایی عزت و جایگاه داشت.

وی با بیان اینکه قلوب ملت ایران مالامال از نفرت طاغوت و پهلوی شده بود، اظهار کرد: برائت از کفر و ظلم و ستم استکبار اولین عامل به وجود آورنده انقلاب اسلامی بود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در بسیج مستضعفین، عشق به امام خمینی(ره) را دومین عامل به وجود آورنده این انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: ملت ایران یکپارچه عاشق امام بود و امام قلوب ملت ایران را فتح کرده بود و نه تنها ایرانی ها، بلکه همه مسلمانان آزاده جهان تحت اراده امام حرکت می کردند.

وی عشق به ولایت را عشق به همه ارزش های الهی دانست و اضافه کرد: ملت ایران بر اساس دو اصل برائت و ولایت انقلاب خودشان را به پیروزی رساندند و طاغوت را بیرون راندند.

حجت الاسلام تویسرکانی، با بیان اینکه مسائل اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و امنیتی دوران پهلوی برای مردم در حاشیه قرار داشت، عنوان کرد: آن چیزی که ملت ایران را متحد و یکپارچه به میدان آورد، برائت از استکبار جهانی و پذیرش ولایت ولی خدا بود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در بسیج مستضعفین، با اشاره به مقابله مستکبران شرقی و غربی و منافقین و سلطنت طلبان و مارکسیست ها و... با انقلاب مردم ایران، یادآور شد: انقلاب اسلامی به میدان آمد و تمام معادلات جهان را بر هم زد و بعد از ۴۳ سال بسیار هزینه دادیم و ۲۰۰ هزار شهید دوران دفاع مقدس و ۲۰ هزار شهید ترور تنها بخشی از هزینه ملت ایران در راه اسلام و انقلاب است.

وی با بیان اینکه دشمنان همواره برای ناکام گذاشتن انقلاب اسلامی تلاش می کنند، ادامه داد: این انقلاب بر محور اراده الهی به پیش می رود و تا طلوع خورشید عظمی ولایت حضرت ولی عصر(عج) استمرار دارد.

حجت الاسلام تویسرکانی، ایران را مهد برائت از کفر و شرک و نفاق و ظلم و ستم و استکبار دانست و گفت: ایران مهد عشق به ولایت خداست.

وی آزادی، اخلاق، معنویت، عدالت، عقلانیت، عزت، استقلال و برادری را شعارهای انقلاب دانست و بیان کرد: آحاد ملت ایران انتظار دارند تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در سه مرحله خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی نقشه راه مسئولان باشد تا این انقلاب به انقلاب جهانی امام زمان(عج) ختم شود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در بسیج مستضعفین، انقلاب اسلامی را وابسته به شخص و حزب و شبکه و تشکیلات ندانست و خاطرنشان کرد: این انقلاب ریشه در جان های مقدس انسان ها دارد و به پشتوانه اراده الهی زمینه ساز برچیدن بساط کفر و شرک در جهان خواهد شد.

نظر شما:

security code