همزمان با سراسر کشور؛

طرح زمستانه پلیس راه در استان گیلان آغاز شد


۱۳۹۷/۰۹/۲۲ - ۱۴:۲۸ | کد خبر: ۱۹۰ چاپ
 طرح زمستانه پلیس راه در استان گیلان آغاز شد

امروز همزمان با سراسر کشور طرح زمستانه پلیس راه، نیروهای امداد و نجات و راهداری در استان گیلان آغاز شد.
به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از مهر، پیش از ظهر پنجشنبه همزمان با سراسر کشور طرح زمستانه پلیس راه، نیروهای امداد و نجات و راهداری در استان گیلان نیز آغاز شد.

در این طرح که از امروز ۲۲ آذر ماه آغاز و تا ۲۲ اسفندماه سال جاری نیز ادامه دارد ۴۵۰ نیروی پلیس راه و راهور در قالب ۹۴ تیم عملیاتی، ۴۲ اکیپ کامل راهداری با ۴۷۵ نفر از نیرو و ۲۸۸ عدد ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک و آمادگی ۱۶ راهدارخانه ثابت و ۹ راهدارخانه سیار و همچنین ۶۲ پایگاه اورژانس استان گیلان مشارکت می کنند.

فرمانده انتظامی گیلان در حاشیه آغاز این طرح اظهارکرد: این طرح با مشارکت بیش از ۳ هزار نیروی پلیس، امداد و نجات، اورژانس و راهداری در محورهای استان گیلان اجرایی می شود.

سردار محمدرضا اسحاقی با بیان اینکه این تعداد نیرو در محورهای اصلی، فرعی و روستایی حاضر خواهند بود، افزود: تسهیل در عبور و مرور و ارتقای ایمنی تردد مهترین اهداف اجرای این طرح است.

 وی همچنین از مردم و رانندگان خواست در هنگام بارش برف از سفرهای غیرضرور در سطح محورهای استان گیلان به ویژه کوهستانی جدا خودداری کرده و یا در صورت تردد از ایمنی ماشین و وجود لوازم گرمایشی و ایمنی خودروی خود اطمینان حاصل کنند.