khanekhodro

بانک جی پی مورگان چیس اند کو پیش بینی کرد قیمتهای نفت احتمالا تحت تاثیر ادامه تشدید تنشها بر سر اوکراین، در سه ماهه دوم به ۱۱۰ دلار در هر بشکه می رسند.

تنشهای اوکراین قیمت نفت را تا ۱۱۰ دلار بالا خواهد برد

کلانشهر: تحلیلگران بانک جی پی مورگان در یادداشتی نوشتند: بازار نفت احتمالا شاهد استمرار قیمتهای بالاتر در سه ماهه آینده خواهند بود اما قیمتها در پایان سال به ۹۰ دلار می رسد.

 

این پیش بینی فرض را بر این گرفته است که تنشها میان روسیه و غرب بر سر اوکراین تشدید می شود و توافق هسته ای ایران، بخشی از عرضه را به بازار برمی گرداند.

 

نفت برنت هفته جاری برای نخستین بار از سال ۲۰۱۴ به مرز ۱۰۰ دلار در هر بشکه صعود کرد. در حالی که تنشها در اروپای شرقی قیمتهای نفت را بالاتر برده است، معامله گران انتظار دارند ذخایر نفت با فراتر رفتن تقاضا از عرضه، کاهش پیدا کنند.

 

بر اساس گزارش بلومبرگ، تحلیلگران جی پی مورگان اظهار کردند نفت برنت در سه ماهه آینده به ۱۱۰ دلار در هر بشکه و وست تگزاس اینترمدیت به ۱۰۷ دلار در هر بشکه می رسد که ۲۲ دلار بالاتر از برآورد قبلی این بانک برای این دو گرید نفت است.

 

قیمت نفت که روز چهارشنبه ابتدا تحت تاثیر گزارش حمله سایبری به دولت، وزارت خارجه و سرویس امنیت دولتی اوکراین صعود کرده بود، روند خود را معکوس کرد و نفت برنت ۱۱ سنت معادل ۰.۳ درصد کاهش پیدا کرد و به ۹۱ دلار و ۸۰ سنت در هر بشکه رسید. وست تگزاس اینترمدیت هم با ۱۱ سنت معادل ۰.۱ درصد کاهش، ۹۲ دلار و ۲۰ سنت در هر بشکه بود.