khanekhodro

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: احتمالا از قله پیک ششم کرونا عبور کرده‌ایم.

احتمالا از قله پیک ششم کرونا عبور کرده ایم/ تولید واکسن امیکرون توسط ۲ شرکت ایرانی

کلانشهر: بهرام دارایی، امروز(پنجم اسفند) در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، توان کشور را در کنترل پیک شششم کرونا عالی توصیف کرد و افزود: احتمالا از قله پیک ششم کرونا عبور کرده ایم و امیدواریم روند کاهشی مبتلایان همچنان استمرار پیدا کند.

 

وی ادامه داد: آنطور که آمارها نشان می دهد، در این پیک نسبت به سایر مناطق دنیا وضعیت بهتری داشتیم که این مسئله به دلیل اقداماتی همچون واکسیناسیون گسترده و دیگر تمهیدات اندیشه شده است.

 

معاون وزیر بهداشت همچنین از تامین 210 میلیون دوز واکسن کرونا داخلی و خارجی توسط وزارت بهداشت خبرداد و افزود: در حال حاضر حدود 85 درصد از جمعیت کشور علیه این بیماری واکسیناسیون شده اند.

 

وی تصریح کرد: تزریق دوز سوم واکسن کرونا در کشور در حال انجام است و برای افراد در معرض خطر برنامه ریزی کرده ایم که سال آینده دوز چهارم را هم تزریق کنند.

 

دارایی به توان شرکت های داخلی در تولید واکسن کرونا اشاره ای داشت و گفت: شرکت های داخلی درحال حاضر این توان را دارند که ماهانه بیش از 50 میلیون دوز واکسن کرونا تولید کنند.

 

وی از موفقیت دو شرکت ایرانی در تولید واکسن سویه امیکرون کرونا خبرداد و افزود: اولین کشوری هستیم در دنیا که واکسن سویه امیکرون را تولید کرده ایم.

 

رئیس سازمان غذا و داوری کشور با بیان اینکه در حال حاضر 21 شرکت ایرانی وارد فاز تولید واکسن کرونا با پلتفرم های مختلف شده اند، ادامه داد : واکسن برکت در لیست واکسن های کرونا جهانی قرار گرفته و مراحل نهایی تاییدیه جهانی را می گذراند و سایر واکسن های ایرانی هم در مرحله ارزیابی قرار دارند.

 

وی تاکید کرد: توان شرکت های ایرانی در تولید واکسن های کرونا نشان از آن است که اگر به این شرکت ها اعتماد شود، می توانند کارهای بزرگی انجام دهند.

نظر شما:

security code