khanekhodro

قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک پنجشنبه پنجم اسفند ۱۴۰۰ با کاهشی دومیلیون تومانی به ۵۳۸ میلیون تومان و قیمت پراید ۱۵۱ با سه میلیون تومان کاهش به ۱۶۲ میلیون تومان رسید.

آخرین تحولات قیمت خودروهای داخلی در بازار آزاد

کلانشهر: قیمت محصولات ایران خودرو پنجشنبه پنجم اسفند ۱۴۰۰ نوسانی یک تا پنج میلیون تومانی داشت. سمند LX امروز یک میلیون افزایش قیمت داشت و به ۲۰۰ میلیون تومان رسید. سمند EF7 دوگانه سوز، اما دو میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرد و ۳۳۰ میلیون تومان به فروش رسید. دنا پلاس اتوماتیک توربو امروز بیشترین میزان کاهش قیمت را داشت و با پنج میلیون تومان کاهش قیمت به ۴۸۰ میلیون تومان رسید. پؤو ۲۰۷ دنده‌ای یک میلیون تومان گران شد و امروز ۳۵۶ میلیون تومان بود. پژو ۲۰۷ اتوماتیک هم با دو میلیون تومان کاهش قیمت به ۵۳۸ میلیون تومان رسید.

 

قیمت پراید ۱۱۱ امروز پنجشنبه پنجم اسفند ۱۴۰۰ با یک میلیون تومان افزایش به ۱۸۶ میلیون تومان رسید. پراید ۱۵۱ سه میلیون تومان کاهش قیمت داشت و امروز ۱۶۲ میلیون تومان به فروش رسید. تیبا یک میلیونتومان گران شد و ۱۷۹ میلیون تومان بود. تیبا دو پلاس با یک میلیون تومان کاهش به ۲۰۴ میلیون تومان رسید و کوئیک دنده‌ای هم با یک میلیون تومان افزایش قیمت ۱۹۳ میلیون تومان بود.

 

قیمت خودرو‌های ایران‌خودرو در بازار آزاد

وانت آریسان ارزان‌ترین خودرو تولیدی ایران‌خودرو در بازار آزاد محسوب می‌شود و در دسته وانت‌های تک‌کابین قرار می‌گیرد. ارزان‌ترین خودرو سواری تولید شده ایران‌خودرو در بازار آزاد رانا Lx است. رانا با موتور TU5 از نظر پیشرانه با خودرو‌های ۲۰۶ تیپ پنج، پژو پارس، پژو ۲۰۷ و پژو ۴۰۵ رقابت دارد. با وجود توقف تولید رانا، نسخه به روزرسانی شده رانا پلاس توسط ایران‌خودرو روانه بازار شد. بعد از رانا Lx، پژو ۴۰۵ و سمند LX ارزان‌ترین محصولات داخلی ایران خودرو به حساب می‌آیند.

 

گران‌ترین خودرو داخلی ایران‌خودور دنا پلاس توربو اتوماتیک است. دنا پلاس توربو اتوماتیک از موتور EF7 توربو بهره می‌برد و مجهز به جعبه دنده شش‌سرعته است. همچنین جدیدترین خودرو داخلی ایران‌خودرو تارا دنده دستی است و همین حالا دومین محصول گران‌قیمت ایران‌خودرو به شمار می‌رود. همچنین قرار است نسخه اتوماتیک تارا به زودی وارد بازار شود. پژو پارس اتوماتیک نیز ارزان‌ترین محصول ایران‌خودرو با جعبه دنده اتوماتیک است. بین مدل‌های مونتاژی ایران‌خودور پژو ۵۰۸ بیشترین قیمت را دارد و کنار سوزوکی گرند ویتارا اتوماتیک در دسته خودرو‌های گران‌تر از یک میلیارد قرار می‌گیرد.

 

قیمت خودروهای سایپا

پراید ۱۳۲ ارزان‌ترین خودرو سایپا است. پراید وانت قیمت بیشتری نسبت به دیگر مدل‌های خانواده پراید دارد و پراید وانت پلاس نیز از کوئیک دنده‌ای و ساینا دنده‌ای قیمت بیشتری دارد. تیبا به عنوان جایگزین پراید روانه بازار شد و در حال حاضر مدل صندوقدار این خودرو ارزان‌ترین محصول تولیدی سایپا به شمار می‌رود. به گزارش فرارو، بعد از تیبا صندوقدار، ساینا دنده‌ای ارزان‌ترین خودرو در حال تولید توسط سایپا محسوب می‌شود. ساینا دنده‌ای در واقع نسخه به روزرسانی شده تیبا است. تیبا دو یا تیبا هاچبک بعد از تیبا صندوقدار و ساینا، ارزان‌ترین خودرو تولید شده سایپا هستند. همه تولیدات داخلی سایپا از جمله تیبا، تیبا ۲، ساینا، کوئیک، ساینا s، کوئیک در بخش پیشرانه یکسان هستند. این خودرو‌ها به یک پیشرانه ۱۵۰۰ سی سی و جعبه دنده پنج سرعته مجهز شده‌اند.

 

به گزارش فرارو، گران‌ترین خودرو تولید داخل سایپا در بازار آزاد شاهین است. شاهین جدیدترین خودرو تولیدی سایپا نیز به شمار می‌رود. شاهین از نظر پیشرانه دارای همان موتور تیبا است که برای جبران توان ناکافی به توربو مجهز شده است. تنها خودرو شرکت سایپا با جعبه دنده اتوماتیک، کوئیک اتومات است. کوئیک اتوماتیک پلاس هم به تنها پیشرانه تولید شده سایپا یعنی M15 مجهز شده است. بین مدل‌های مونتاژی سایپا نیز سیتروئن C3 و کیا سراتو قیمت بیشتری دارند.