khanekhodro

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین از رایزنی شرکای برجام(بدون ایران) با هیات مذاکره‌کننده آمریکا در مذاکرات وین خبر داد.

اولیانوف: منتظر بازگشت باقری به وین برای نهایی کردن توافق هستیم

کلانشهر: میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین در صفحه توییترش نوشت: شرکای برجام(بدون ایران) و آمریکا رایزنی‌هایی غیررسمی در چارچوب مذاکرات وین انجام دادند.

 

اولیانوف افزود: ما منتظر بازگشت دکتر علی باقری، مذاکره‌کننده ارشد ایران از تهران به وین هستیم تا توافق در زمینه احیای برجام[توافق هسته‌ای] را نهایی کنیم.

 به گزارش ایسنا، علی باقری مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران امشب( یکشنبه) با دستور کار مشخص برای پیگیری مذاکرات با هدف حل مشکلات باقی مانده که حصول توافق را با چالشهای مهمی مواجه نموده عازم وین خواهد شد.

 

تداوم رویکرد غیر قابل قبول طرف‌های غربی برای حل مسائل باقی مانده، موجب طولانی شدن بی دلیل مذاکرات و ایجاد شرایط غیر قابل پیش بینی شده است.

 

در جلسه اخیر شورای عالی امنیت ملی بر ضرورت حل سریع مسائل باقی مانده که مذاکرات را در "مرز توافق یا بن بست" قرار داده، تاکید و پذیرش هرگونه توافق منوط به تعیین تکلیف این موضوعات شده است.

 

از نظر ایران هیچ‌گونه قید زمانی نمی‌تواند مانع ادامه مذاکرات تا حصول نتیجه و دستیابی به توافق خوب شود و فضاسازی‌های رسانه‌ای در مورد به پایان رسیدن زمان مذاکرات و... نباید مورد اعتنا قرار بگیرد.