معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گیلان خبر داد؛

کاهش ۶۰ درصدی ذخیره آب سد سفیدرود


۱۴۰۰/۱۲/۰۹ - ۱۲:۰۴ | کد خبر: ۱۹۲۴۶ چاپ

 معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای گیلان با اشاره به ذخیره ۳۷۰ میلیون متر مکعبی آب پشت سد سفیدرود، گفت: در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش ۶۰ درصدی داریم.

کاهش ۶۰ درصدی ذخیره آب سد سفیدرود
کلانشهر - محمد جواد خانی پور شامگاه یکشنبه در گفتگو با بخش خبر شبکه باران با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۷۰ میلیون متر مکعب آب در پشت سد سفیدرود ذخیره شده است، افزود: در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش ۶۰ درصدی داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه این میزان کاهش ذخیره حجم آب پشت سد سفیدرود بی سابقه بوده است، گفت: انتظار می‌رود با توجه به حجم منابع برفی حوزه سفیدرود وضعیت ذخیره آب در ماه‌های آینده بهتر شود.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای گیلان در ادامه با تأکید بر اینکه کشاورزان باید برای بهره مندی بهتر از انهار لایروبی آنها را انجام دهند، ادامه داد: همچنین استفاده خوب از بارش نزولات آسمانی نیز باید از سوی کشاورزان مورد توجه قرار گیرد.

وی به برخی اقدامات آب منطقه‌ای گیلان برای تأمین منابع آب کشاورزی در فصل زراعی اشاره و اضافه کرد: بهره برداری ۷۱۱ ایستگاه پمپاژ و چاه عمیق از مهم‌ترین اقدامات شرکت آب منطقه‌ای گیلان است.

خانی پور با بیان اینکه لایروبی انهار، کانال‌ها و زهکش های یکی دیگر از اقدامات برای بهره مندی بهتر از منابع آبی است، گفت: در همین راستا امسال لایروبی ۵۰۰ کیلومتر از انهار، کانال‌ها و زهکش ها استان در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به آغاز این طرح در هفت شهرستان استان گیلان، افزود: در ۱۵ شهرستان نیز پیمانکارها مشخص و در دو شهرستان نیز تعیین پیمانکار از هفته آینده آغاز می‌شود.

نظر شما:

security code