khanekhodro

چرا قیمت دلار کاهش پیدا نکرد؟


۱۴۰۰/۱۲/۱۰ - ۱۵:۳۶ | کد خبر: ۱۹۲۶۸ چاپ

با وجود اخبار مثبتی که امروز از وین به گوش رسید اما بازار ارز چندان به این سیگنال‌ها واکنش نشان نداد. چرا قیمت دلار کاهش پیدا نکرد؟

چرا قیمت دلار کاهش پیدا نکرد؟
کلانشهر - مجتبی دیبا، کارشناس بازارهای مالی نیز در لایو اینستاگرامی در مورد پیش‌بینی قیمت دلار گفت: قیمت دلار داخلی کماکان تحت تاثیر برجامی است که هنوز تیجه قطعی آن مشخص نیست. اگر برجام در همین ریتم باقی بماند و بیشتر طول بکشد، دلار در محدوده ۲۵ تا ۲۷ هزار تومان در نوسان می‌ماند. طلا هم تحت تاثیر همین اتفاق است و قیمت خیلی بالایی را تجربه نمی‌کند.

دیبا درباره قیمت دلار درصورت احیای برجام بیان کرد: نرخ دلار اگر برجام قبل از عید احیا شود، می‌تواند به حدود ۲۳ و ۲۵ هزار تومان برسد. برای سکه هم ۱۲ و نیم تا ۱۳ میلیون تومان را در اولین پایه حرکتی می‌توان پیش‌بینی کرد.

پیش بینی قیمت دلار

بازار ارز معاملات دوشنبه را همچون روزهای گذشته تقریبا بدون نوسان به پایان رساند.

به این ترتیب در این ساعت از معاملات، دلار آزاد در قیمت ۲۶هزار و ۲۰۰تومان معامله می‌شود که نسبت به صبح ۵۰تومان و نسبت به روز گذشته ۱۰۰تومان کاهش را نشان می‌دهد.

همچنین کانون صرافان قیمت دلار را ۲۴هزار و ۴۸۱تومان برای خرید و ۲۴هزار و ۷۶۵تومان برای فروش قیمت زده است. روز گذشته آخرین قیمت‌های معاملاتی دلار در صرافی‌ها، ۲۴هزار و ۴۸۴تومان برای خرید و ۲۴هزار و ۷۷۱تومان برای فروش بود.

یورو نیز در صرافی‌های رسمی با قیمت ۲۷هزار و ۳۷۲تومان برای خرید و ۲۷هزار و ۷۱۱تومان برای فروش معامله می‌شود. روز گذشته یورو با قیمت ۲۷هزار و ۴۱۰تومان برای خرید و ۲۷هزار و ۷۴۸تومان برای فروش در صرافی‌ها معامله می‌شد.

صرافی ملی نیز قیمت دلار را نسبت به روز یکشنبه تغییر چندانی نداده است. به این ترتیب این اسکناس در تابلوی این صرافی با قیمت ۲۴هزا رو ۶۶۵تومان برای فروش و ۲۴هزار و ۴۲۰تومان برای خرید قیمت خورده است.

یورو اما در صرافی ملی حدود ۳۰۰تومان کاهش قیمت داشته است و ۲۷هزار و ۴۲۶تومان برای فروش و ۲۷هزار و ۱۵۳تومان برای خرید اعلام شده است.

امروز با وجود بازگشت باقری کنی به وین و شروع دوباره مذاکرات، بازار ارز واکنش چندانی به این اتفاق نشان نداد. همچنین امروز طرف ایرانی مذاکرات اعلام کرد که پیش نویس توافق آماده است اما همچنان ثبات بازار ارز حفظ شد و بازار تمایل چندانی به کاهش قیمت‌ها نداشت.

سکون بازار و عدم تغییر قیمت‌ها با انتشار این اخبار نشانگر این است که بازار ترجیح می‌دهد در انتظار اخبار جدی‌تر و نهایی‌تر بماند و تا زمانی که مذاکرات پیشرفت جدی‌تری نکند و اخبار رسمی‌تری مبنی بر دستیابی به توافق منتشر نشود، تغییرات قیمتی چندانی را شاهد نخواهیم بود.

نظر شما:

security code