درد در این ۲ نقطه از بدن نشانه اُمیکرون است


۱۴۰۰/۱۲/۱۱ - ۲۳:۱۰ | کد خبر: ۱۹۳۰۹ چاپ

دردهای عضلانی یکی از علائم شایع ابتلا به کروناویروس بوده و این علامت در مبتلایان به سویه اُمیکرون نیز گزارش شده به طوری که در زمان ابتلا به این سویه نیز افراد درد و گرفتگی عضلات را تجربه می کنند.

درد در این ۲ نقطه از بدن نشانه اُمیکرون است

کلانشهر: بنابر یافته‌های پزشکان در آفریقای جنوبی، کشوری که اولین موارد ابتلا به سویه اُمیکرون در آن گزارش شد، در ابتدا بیشتر افراد با شکایت از درد عضلانی موسوم به "درد ماهیچه" به آنها مراجعه کردند.

 

بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده در طول مدت افزایش موارد ابتلا به سویه اُمیکرون در سراسر جهان، بیشتر افراد مبتلا به این سویه علائم تنفسی خفیف همراه با درد شدید عضلانی را تجربه می‌کنند.

 

همچنین علائم دیگری نیز از جمله آبریزش بینی، بدن درد، درد قفسه سینه، کمردرد و خستگی معمولاً از جمله علائم آلوده شدن به سویه اُمیکرون هستند.

 

درد در این دو نقطه از بدن می تواند نشانه عفونت اُمیکرون باشد

به گزارش ایندیا تایمز، در عین حال پزشکان طی مطالعات و آزمایشات اخیر دریافته‌اند دو ناحیه از بدن که بروز درد در آنها در مبتلایان به سویه اُمیکرون به مراتب شایع‌تر است شامل پاها و شانه ها هستند.

 

شواهد پزشکی بدست آمده در دو سال اخیر که کروناویروس شیوع گسترده یافته نشان می دهند که این ویروس می تواند هر قسمتی از بدن را درگیر کند با این حال در موارد ابتلا به سویه اُمیکرون، پاها و شانه‌ها معمولا نواحی هستند که بیشتر تحت تاثیر دردهای عضلانی قرار می گیرند.

 

داده های مطالعات اخیر نشان می دهند بیشتر افرادی که در زمان ابتلا به سویه اُمیکرون از دردهای عضلانی شکایت دارند، این دردها را در ناحیه پاها و شانه ها گزارش می کنند.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری:

نظر شما:

security code