khanekhodro

این کلاهبردار، کارت بانکی 500 شهروند را از دستگاه های خودپرداز کپی کرد

سارق «اسکیمری» در رشت و 8 شهر دیگر با کارت دیگران خرید کرد


۱۴۰۰/۱۲/۱۴ - ۱۱:۱۰ | کد خبر: ۱۹۳۵۳ چاپ

فردی که با نصب دستگاه اسکیمر روی خودپردازهای بانکی، حساب 500 شهروند را در 9 شهر خالی کرده بود، شناسایی و دستگیر شد

سارق «اسکیمری» در رشت و 8 شهر دیگر با کارت دیگران خرید کرد
کلانشهر:در پی برداشت غیرمجاز 500 میلیون ریالی از حساب یکی از شهروندان در استان مازندران و وصول پرونده‌های متعددی مبنی بر برداشت‌های غیر‌مجاز از حساب بانکی شهروندان، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

در تحقیقات اولیه مأموران مشخص شد کارت‌های بانکی مال‌باختگان به‌ وسیله دستگاه اسکیمر نصب‌شده روی خودپردازهای بانکی کپی شده است.
متهم پس از کپی کارت شهروندان و برداشت غیرمجاز از آنها، اقدام به انتقال چندین‌مرحله‌ای وجوه کارت‌ها کرده و سرانجام با کارت ملی جعلی از فروشگاه‌های شهرهای مختلف کشور، طلا، سکه، جواهر و ارز دیجیتال می‌خرید. در نهایت با تلاش کارشناسان پلیس فتا، متهم شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد.
مأموران از این فرد یک دستگاه کپی کارت‌های بانکی، لپ‌تاپ، دستگاه جت‌پرینتر، دوربین طراحی‌شده برای سرقت رمز عبور کارت‌های بانکی، قطعات الکترونیکی قابل نصب در دهانه کارت خودپرداز، تعدادی فلش‌مموری و رم کشف کردند. متهم در بازجویی‌های تخصصی پلیس ضمن اعتراف به جرائمش گفت: با تهیه و طراحی دو سری دستگاه کپی کارت بانکی و نصب در داخل دستگاه خودپرداز در شهرهای رشت، تهران، آمل، بابل، نوشهر، چالوس، کلارآباد، سلمانشهر و عباس‌آباد اقدام به تهیه و صدور کارت جدید بانکی و کارت ملی منطبق با صاحب حساب می‌کردم.
سردار مرتضی میرزایی، فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به اعتراف متهم به کلاهبرداری70 میلیارد ریالی از 500 مال‌باخته گفت: متهم با تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی و با قرار مناسب روانه زندان شد.