khanekhodro

بهرام عین اللهی  وز یر بهداشت گفت: اگر رانندگان یک یا ٢ دوز واکسن تزریق کرده باشند و جریمه شوند با ارائه تست منفی کرونا جریمه آن‌ها لغو خواهد شد.

جزئیات جریمه کرونایی رانندگان و سرنشینان در نوروز /نحوه اعمال و بخشش جریمه ها
کلانشهر: وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران گفت: پیش از مصوبه ستاد کرونا، همه خودروهایی که از شهرهای قرمز خارج می‌شدند، جریمه می‌شدند؛ اما اکنون با توجه به انجام واکسیناسیون فقط کسانی که واکسن نزده اند، جریمه می‌شوند.

ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب کرده است که شرط سفر نوروزی مسافران با خودرو، تزریق سه دوز واکسن مالک خودرو است.

این مصوبه انتقاداتی را به دنبال داشت؛ زیرا بر طبق این مصوبه واکسیناسیون سرنشینان اهمیتی ندارد و فقط ملاک جریمه نشدن، تزریق سه دوز واکسن مالک خودرو است. اگر در یک خودرو فقط راننده واکسینه شده و سرنشینان واکسینه نشده باشند، جریمه اعمال نمی‌شود؛ اما اگر راننده واکسینه نشده و سرنشینان واکسینه شده باشند، جریمه اعمال خواهد شد. در حالی که تعداد بیشتری واکسینه هستند.

 
عین اللهی از مصوبه مجلس در لغو معافیت دانشگاه‌های علوم پزشکی از حسابرسی هزینه کرد بودجه انتقاد کرد؛ زیرا لغو این معافیت به نظر وزارت بهداشت به ضرر دانشگاه‌ها است و استقلال مالی دانشگاه‌ها و رشد در حوزه‌های علم و فناوری را خدشه دار می‌کند.

٢۴ بهمن، سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفت: هزینه‌کرد اعتبارات دستگاه‌های اجرایی از جمله دانشگاه‌های علوم پزشکی، مشمول رسیدگی دیوان محاسبات کشور خواهد شد.

 
بر اساس اصل ۵۵ قانون اساسی، دیوان محاسبات مکلف است تمامی دستگاه‌هایی که از بودجه عمومی دولت استفاده می‌کنند را مورد حسابرسی قرار داده و گزارش آن را به صورت سالانه جهت اطلاع افکار عمومی منتشر کند.

با تصویب ماده یک قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور در چند سال قبل، دانشگاه‌های علوم پزشکی که بودجه‌ای بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان در اختیار دارند، از شمول این قانون خارج شده‌اند.

نظر شما:

security code