khanekhodro

ادامه کاهش قیمت خودرو در روزهای پایانی سال


۱۴۰۰/۱۲/۲۰ - ۱۹:۴۹ | کد خبر: ۱۹۵۶۵ چاپ

بررسی قیمت انواع محصولات پرتیراژ خودروسازان نشان می‌دهد که با توجه به رکود حاکم بر بازار همچنان دلالان و فروشندگان خودرو تابع روند کاهشی قیمت‌ها هستند. قیمت خودروها (اکثرا در محصولات ایران‌خودرو) در آخرین روز از هفته‌ای که گذشت نسبت به ابتدای هفته کاهش دو تا شش میلیون تومانی را تجربه کرده‌اند.

ادامه کاهش قیمت خودرو در روزهای پایانی سال

کلانشهر: قریب به دو ماه است که روند قیمت خودرو در بازار کاهشی است. انتظار برای نتایج مذاکرات، بحث بر سر آزادسازی واردات خودرو و کاهش میل مشتریان به خرید و البته نوسانات کاهشی نرخ ارز طی این مدت همگی سبب شده‌ که بازار خودرو خالی از مشتری باشد و بر تعداد فروشندگان خودرو که نگران از ریزش بیشتر قیمت‌ها حاضرند هرطور که شده خودروهای در ید خود را بفروشند، افزوده شده است. براین اساس بازار خودرو همچنان آرام و منطقی پیش می‌رود.

 

بررسی بازار خودرو طی یک هفته اخیر نشان می‌دهد که در محصولات پرتقاضا گروه صنعتی ایران‌خودرو اکثر خودروها با کاهش حدود دو میلیون تومانی روبرو شده‌اند اما قیمت برخی محصولات همچون پژو ۲۰۷ (دنده‌ای و اتوماتیک)، راناپلاس و دنا تغییری نداشته است.

 

ثبات قیمت در محصولات گروه سایپا بیشتر به چشم می‌خودرو و تعداد کمی همچون تیبا ۲ یا کوییک دنده‌ای و ساینا میانگین دو میلیون تومان ارزان‌تر قیمت‌گذاری شده‌اند.

 

قیمت انواع پرتیراژهای خودروسازان در بازار دیروز (پنجشنبه) و در ابتدای هفته (شنبه/ ۱۴ بهمن ماه) به شرح زیر است: