کار و مسکن دو مشکل عمده جوانان است


۱۳۹۸/۰۲/۰۹ - ۱۲:۰۲ | کد خبر: ۱۹۵۹ چاپ
کار و مسکن دو مشکل عمده جوانان است

فرماندار سیاهکل، کار و مسکن را دو مشکل عمده جوانان دانست و گفت: آسیب های اجتماعی جوانان را با بحران هویت مواجه می کند.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، محمود صوفی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان سیاهکل، با تاکید بر لزوم بهره مندی از نقطه نظرات و دیدگاه های تشکل ها و سمن های جوانان به ویژه نخبگان جوان و فرهیخته، اظهار کرد: باید این فضا برای جوانان مهیا باشد تا مدیران درک جامع تری نسبت به مسائل و مشکلات قشر جوان جامعه داشته باشند.

وی افزود: اگر جوانان به این باور برسند که می توانند انتقادات و پیشنهادات خود را به صورت ستادی و کاربردی بیان کنند دیگر نیازی نمی بینند که در یک فضای غیر منطقی به بیان مشائل و مشکلات خود بپردازند.

 

فرماندار سیاهکل با بیان اینکه برخی از افراد نقطه نظرات خیرخواهانه جوانان را به نفع خود یا گروه سیاسی خاص جهت دهی می کنند، گفت: برگزاری ستاد ساماندهی امور جوانان که با حضور و مشورت مستقیم قشر جوان شهرستان صورت می گیرد بسیار ضروری است.

این مقام مسئول با اشاره به فرصت ها و تهدیدات وجود نیروی انسانی جوان در جامعه، اضافه کرد: حدود 23 درصد جمعیت کشور را جوانان تشکیل می دهند و اغلب آنان دارای تحصیلات هستند لذا قشر جوان همواره یک فرصت بزرگ برای جامعه تلقی می شود و این در صورتی است که به جوانان میدان دهیم از تخصص و روحیه و اندیشه آنان در جهت توسعه و آبادانی کشور بهره بجوییم.

وی کار و مسکن را دو مشکل عمده جوانان دانست و عنوان کرد: مسئولان وظیفه دارند در حد توان نسبت به رفع مشکلات جوانان اقدام کنند.

صوفی با بیان اینکه آسیب های اجتماعی جوانان را با بحران هویت مواجه می کند، یادآور شد: بحران هویت ریشه در بحران های اجتماعی دارد و معمولا قشر جوان و نوجوان در معرض آسیب هستند. بی تردید اگر راهکارهای مناسبی اندیشیده نشود بحران هویت برای جوانان ایجاد می شود و در نهایت نظام را تحت الشعاع قرار می دهد.

رئیس ستاد ساماندهی امور جوانان سیاهکل با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت جوانان نخبه در پارک علم و فناوری، خاطرنشان کرد: امروز جوانان ما باید کسب ثروت به وسیله علم را در پارک های علم و فناوری فرا بگیرند و لذا در بیانات مقام معظم رهبری بر گسترش تجارت های دانش بنیان تاکید شده است.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی در تولید علم و دانش در دنیا حرف های زیادی برای گفتن دارد و همچنان در حال پیشرفت است، اما باید این توانایی را داشته باشیم که تکنولوژی ارائه کنیم و با صادرات آن و ایجاد ارزش افزوده توسعه همه جانبه را برای کشور رقم بزنیم. در این راستا نیازمند حضور جوانان با انگیزه، متخصص و متعهد هستیم.

فرماندار سیاهکل اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبر انقلاب را توسعه متوازن، همه جانبه، درون زا و برون گرا دانست و یادآور شد: اگر اقتصاد مقاومتی از سوی دستگاه ها و نهادها طی چند سال اخیر به صورت دقیق و کامل اجرا می شد، امروز جایگاه اقتصادی بهتری داشتمی و دشمنان نمی توانستند از اهرم تحریم برای فشار وارد کردن بر ما استفاده کنند.

وی خواستار اجرایی شدن مصوبات ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان شد و اضافه کرد: شهرستان سیاهکل در دستورالمعل های ابلاغی ستاد ساماندهی جوانان استان به عنوان شهرستان برتر برگزیده شده و لذا همچنان بر حضور مستمر جوانان و استفاده از نظرات آنان اهتمام داریم.