حمایت از تولید داخلی جزو اولویت های دیوان محاسبات است

مدیرکل دیوان محاسبات گیلان، خواستار نظارت مستمر بر عملکرد دستگاه های اجرایی درخصوص تحقق اقتصاد مقاومتی شد و خاطرنشان کرد: حمایت از تولید داخلی و خرید کالای ایرانی جزو اولویت های اصلی دیوان محاسبات است.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، احمد پری پور در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان، به تبیین سیاست ها و رویکردهای دیوان محاسبات کشور و نقش دیوان محاسبات در توسعه کشور و گیلان پرداخت و اظهار کرد: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه، اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی که جزو منویات مقام معظم رهبری است ضرورت دارد.

مدیرکل دیوان محاسبات استان گیلان خواستار نظارت مستمر بر عملکرد دستگاه های اجرایی درخصوص تحقق اقتصاد مقاومتی شد و خاطرنشان کرد: حمایت از تولید داخلی و خرید کالای ایرانی جزو اولویت های اصلی دیوان محاسبات است.

 

جواد انوری، مدیرکل امور مالیاتی گیلان نیز، ضمن قدردانی از تعامل مثبت این دو دستگاه، گفت: باید از فرصت هایی که در اختیار ما قرار داده می شود جهت پیشبرد اهداف نظام و خدمت به مردم استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه تمام دغدغه امور مالیاتی وصول صحیح و عادلانه مالیات و تلاش برای توسعه اقتصادی کشور است، خاطرنشان کرد: اقدامات نظارتی موجب افزایش سلامت سیستم های اداری خواهد شد و لذا از نظارت نهادهای مسئول استقبال می کنیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه سال 98 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «رونق تولید» نامگذاری شده است، عنوان کرد: تمام توان مجموعه را به کار خواهیم گرفت تا به این شعار جامه عمل بپوشانیم.

مدیرکل امور مالیاتی گیلان مالیات را یکی از مهمترین عوامل رونق تولید و رشد جامعه و عمران و آبادانی کشور دانست و یادآور شد: مالیات دریافتی به حساب خزانه کشور واریز می شود. از تاریخ اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در نیمه دوم سال 87 تاکنون نیز بیش از 12 هزار و 276 میلیارد ریال به حساب شهرداری ها، دهیاری ها و فرمانداری های گیلان واریز شده است.