khanekhodro

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه طی نیم قرن اخیر ٧٠ درصد گونه‌های برجسته حیات وحش را از دست داده‌ایم، گفت: بسیاری از گونه‌أها از جمله یوزپلنگ آسیایی نیز در لبه پرتگاه انقراض قرار دارند.

طی نیم قرن اخیر ٧٠ درصد گونه های برجسته حیات وحش را از دست داده ایم

کلانشهر: حسن اکبری در آیین اختتامیه سومین مسابقه عکاسی تنوع زیستی شهر تهران که ظهر امروز در تالار ایوان شمس برگزار شد، اظهارکرد: برای نجات محیط زیست باید به سراغ اقدامات مشارکتی برویم و به دنبال راهکارهایی باشیم که شهروندان را به‌طور مستقیم در روند حفاظت از محیط زیست شهری دخیل کند.

 

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: زمانی که مردم مطالبه‌گر و نسبت به تخریب محیط زیست حساسیت داشته باشند، سرمایه‌های زیستی کشور حفظ خواهد شد همانگونه که برای نجات ایران، تعداد بیشماری شهید تقدیم شد.

 

وی با بیان اینکه کره زمین در هرصورت چه با ما و چه بدون ما به حیات ما ادامه می دهد ولی ما انتخاب می‌کنیم که چطور و با چه کیفیتی زندگی کنیم تا فرزندانمان را از دیدن زیبایی های طبیعت محروم نکنیم به نقش آموزش در حراست و حفاظت از محیط زیست تاکید کرد.

 

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست اظهارکرد: باید از کودکی و نوجوانی به فرزندانمان احترام به طبیعت را آموزش دهیم تا از همان کودکی عاشق سرزمین و طبیعت پیرامون خود باشند. هرچه آسیب به محیط زیست و تخریب آن ادامه یابد جبران آن نیز سخت‌تر می شود. پس باید از خودمان شروع و برای احترام به طبیعت تمرین کنیم چرا که شادمانی واقعی انسان از محیط زیست سالم نشات می‌گیرد.

 

 به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران اکبری به نقش موثر برگزاری چنین رویدادهایی در ارتقای دانش محیط زیستی شهروندان برای بقا و حیات تنوع زیستی پیرامون خود تاکید کرد و گفت: اینکه شهرداری تهران در این مورد ورود کرده برای ما در سازمان حفاظت محیط زیست بسیار دلگرم کننده است و امیدواریم با ارتقای دانش شهروندان بتوانیم بر نسل آینده و محیط زیست تاثیر گذار باشیم.