حذف مدارس نا ایمن در اولویت قرار دارد


۱۳۹۸/۰۲/۰۹ - ۱۳:۳۳ | کد خبر: ۱۹۶۵ چاپ
حذف مدارس نا ایمن در اولویت قرار دارد

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان با بیان اینکه حذف مدارس نا ایمن در اولویت قرار دارد، گفت: اهمیت و تاثیر آموزش بر پویایی جامعه بر کسی پوشیده نیست و مسئولان با تلاش و جدیت باید نواقص موجود در حوزه محیط مدارس را در اولویت قرار دهند.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، علی دقیق در حاشیه بازدید از مدرسه در حال ساخت آستارا، با بیان اینکه حذف مدارس نا ایمن در اولویت قرار دارد، اظهار کرد: با برنامه ریزی انجام شده و به حول قوه الهی مدارس کانکسی آستارا جمع‌آوری می‌شوند. 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان با بیان اینکه سازمان نوسازی در تلاش است تا به ترتیب مدارس خشتی‌گلی، چوبی و کانکسی را حذف و به جای آن ساختمان آموزشی استاندارد احداث کند، افزود: در شهرستان آستارا سه مدرسه کانکسی وجود دارد که از محل اعتبارات ملی، کانکس جمع‌آوری و به جای آن ساختمان آموزشی بنا می‌شود.

 

وی اعتبار عمرانی جهت تخریب و بازسازی مدارس استان گیلان در سال گذشته را 18 میلیارد تومان دانست و گفت: بخشی از اعتبار مذکور در شهرستان آستارا جهت تکمیل و بهره‌برداری پروژه‌های نوسازی هنرستان 12 کلاسه فاطمیه و مقاوم‌سازی دبستان 6 کلاسه شهید مسعودپی و پروژه دهخدا هزینه شده است.

حسن رستم‌زاد، فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در این دیدار گفت: مدارس پایه‌های رشد و پیشرفت در جامعه هستند و برای قرار گرفتن در مسیر توسعه پایدار باید به محیط مدارس توجه ویژه شود زیرا مدیران آینده کشور از همین مدارس رشد پیدا می‌کنند. 

وی ادامه داد: اهمیت و تاثیر آموزش بر پویایی جامعه بر کسی پوشیده نیست و مسئولان با تلاش و جدیت باید نواقص موجود در حوزه محیط مدارس را در اولویت قرار دهند. 

نماینده عالی دولت در شهرستان آستارا بیان کرد: برای جلوگیری از بروز اتفاقات ناگوار که نمونه‌هایی از آن مدتی پیش در کشور اتفاق افتاده و باعث بروز خسارات مالی و جانی شده است باید به صورت جدی در مقاوم سازی و نوسازی مدارس ورود و عمل کنیم. 

وی ادامه داد: اولویت بندی‌های صورت گرفته برای ترمیم بافت‌های فرسوده مدارس باید با نظر کارشناسان حوزه مورد نظر صورت گیرد و از سلیقه‌ای عمل کردن پرهیز شود. 

رستم‌زاد با بیان اینکه طبق نیازسنجی‌های صورت‌گرفته حدود 15 واحد آموزشی در شهرستان آستارا نیاز به نوسازی و مقاوم‌سازی دارد و برخی از مدارس این شهرستان تخریبی است، افزود: از اداره‌کل نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس استان گیلان انتظار داریم در خصوص نوسازی مدرسه فردوسی سیبلی و حذف مدارس کانکسی، شهرستان آستارا را در اولویت قرار دهند.

نظر شما:

security code