رئیس دانشگاه گیلان:

دانشگاه گیلان در ردیف یک درصد دانشگاه های برتر جهان قرار دارد


۱۳۹۸/۰۲/۰۹ - ۱۴:۱۸ | کد خبر: ۱۹۶۷ چاپ
دانشگاه گیلان در ردیف یک درصد دانشگاه های برتر جهان قرار دارد

رئیس دانشگاه گیلان به قرار گرفتن جایگاه دانشگاه گیلان در ردیف یک درصد دانشگاه های برتر جهان اشاره کرد و افزود: سیاست مدیریت دانشگاه گیلان این است که در پیشبرد امور به متن کار بپردازد و خود را درگیر حواشی نکند.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، احمد رضی امروز در دیدار کارکنان دانشگاه گیلان با نماینده ولی فقیه در گیلان به تحصیل ۱۷ هزار دانشجو و وجود ۶۰۰ عضو هیئت علمی در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: دانشگاه گیلان بزرگ ترین دانشگاه دولتی شمال کشور است.

وی به قرار گرفتن جایگاه دانشگاه گیلان در ردیف یک درصد دانشگاه های برتر جهان اشاره کرد و افزود: سیاست مدیریت دانشگاه گیلان این است که در پیشبرد امور به متن کار بپردازد و خود را درگیر حواشی نکند.

 

رضی با اشاره به اینکه ایجاد همگرایی و پرهیز از واگرایی به ویژه در امور فرهنگی دانشگاه بسیار کمک کننده است، بیان کرد: برنامه محوری از سیاست های دانشگاه گیلان بوده و در این راستا برنامه راهبردی و برنامه ۵ ساله دانشگاه تدوین شده است.

رئیس دانشگاه گیلان تربیت نیروی متخصص ماهر، تولید دانش و مشارکت در برطرف کردن تخصصصی مشکل جامعه در راستای تولید دانش نافع را از ماموریت های این دانشگاه برشمرد و تصریح کرد: تعداد قراردادهای دانشگاه گیلان با بیرون به سرعت در حال افزایش است ضمن اینکه پایان نامه ها باید در مسیر برطرف کردن مسائل استان و کشور باشد.

رضی بر ارتقای رابطه دانشگاه گیلان با بخش های مختلف جامعه تاکید کرد و یادآور شد: دانشگاه باید دیوار ذهنی اطراف خود را بردارد تا محصولات ارگانیک رشد کند زیرا در آن موقع دانشگاه کارآمد است بنابراین می طلبد این امر فرهنگ سازی شود.

تشکیل شبکه مبلغین در دانشگاه گیلان

مسئول دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان نیز در دیدار مذکور با اشاره به تدوین طرح راهبری در این دانشگاه گفت: بیشترین برنامه ها در راستای برگزاری نمازهای جماعت و تبلیغ در سطح مساجد است.

حجت الاسلام هادی بصیری از تشکیل شبکه مبلغین در دانشگاه گیلان خبر داد و افزود: گروه معارف در دانشگاه گیلان فعال است و به عنوان یک فرصت زیر نظر نهاد دفتر مقام معظم رهبری در این دانشگاه فعالیت می کند.

وی با بیان اینکه حمایت از کرسی های آزاداندیشی جزو برنامه های دانشگاه گیلان است، تصریح کرد: در حوزه توانمندسازی استادان نیز همایش های مختلفی مانند ضیافت اندیشه در حوزه اعتقادی و دینی برگزار می کنیم.

 

نظر شما:

security code