khanekhodro

تیم ملی هندبال دختران جوان ایران علاوه بر مدال نقره مسابقات قهرمانی آسیا سهمیه جهانی را نیز کسب کرد.

شگفتی سازی دختران هندبال ایران در آسیا/ مدال نقره و کسب سهمیه جهانی
کلانشهر: مسابقات هندبال قهرمانی آسیا دختران جوان از ۱۳ تا ۲۶ اسفند به میزبانی قزاقستان انجام شد. در آخرین روز مسابقات دو دیدار نهایی انجام شد. هند با نتیجه ۴۱ بر ۱۸ مقابل تایلند و قزاقستان با حساب ۲۹ بر ۲۲ برابر ازبکستان به برتری رسیدند.

تیم ملی هندبال دختران ایران نیز با سه پیروزی مقابل ازبکستان، هند و تایلند و یک شکست مقابل قزاقستان و با ۶ امتیاز، روز گذشته به کار خود در این رقابت‌ها پایان داد و با کسب اولین مدال و سهمیه جهانی آسیا شگفتی‌ساز و تاریخ ساز شد.

با توجه به تساوی امتیازهای ایران و هند و با توجه به تفاضل گل بازی‌های رو در رو، تیم هند اول و تیم ایران دوم شدند و سهمیه مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۲ اسلونی را کسب کردند. قزاقستان نیز در این مسابقات سوم شد.

سیده لیلا حسینی، هدیه ویسی، معصومه قنبری، هانیه کریمی، غزل عادلی، مرضیه قاراخانی، مبینا حسن‌نژاد، مهربان بدوی، نگار زنده‌بودی، مائده شهبازی، سارا موسی‌زاده، هستی دوخایی، الناز یارمحمدی توسکی، آرزو بهمئی، فاطمه مریخ و شهرزاد نصوحی ۱۶ بازیکن تیم ملی هندبال دختران ایران در این‌مسابقات بودند. هدایت تیم ایران را غلامعلی اکبرآبادی، مهسا معتمدی، زهرا احمدی نیا، آزاده گیلانی  به عهده داشتند.

* رتبه‌بند نهایی مسابقات هندبال قهرمانی آسیا دختران جوان:

۱- هند ۶ امتیاز
۲- ایران، ۶ امتیاز
۳- قزاقستان ۶ امتیاز
۴- ازبکستان ۲ امتیاز
۵- تایلند صفر امتیاز

نظر شما:

security code