پرورش گل و گیاه در گیلان اقدامی برد-برد


۱۳۹۸/۰۲/۱۰ - ۱۱:۴۷ | کد خبر: ۱۹۷۰ چاپ
پرورش گل و گیاه در گیلان اقدامی برد-برد

رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: پرداختن و توسعه پرورش گل و گیاه در گیلان اقدامی برد-برد است چون هم بازار خوبی دارد و هم اشتغالزایی مناسبی ایجاد می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، علی درجانی گفت: گیلان از ظرفیت‌های بالایی برای پرورش گل و گیاهان زینتی برخوردار است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 58هکتار گلخانه زینتی در استان داریم، افزود: همچنین 500هکتار از اراضی به پرورش گل و گیاه در فضای باز اختصاص دارد.

 

درجانی ادامه ‌داد: سالانه در گیلان سه و نیم میلیون گل شاخه بریده ،3میلیون گل گلدانی و آپارتمانی و 23میلیون اصله نهال و گلهای درختچه‌ای زینتی تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه گل و گیاهان گیلان اغلب در شهرستانهای شرق گیلان به خصوص شهرستان لنگرود پرورش می‌یابند، خاطر‌نشان‌ کرد: گل و گیاهان گیلان از بازار پسندی بسیار خوبی برخوردارند و علاوه بر مصرف در داخل استان و کشور ،کشورهایی شمالی و جنوبی جمهوری اسلامی ایران از مشتریان مهم گل و گیاهان زینتی گیلان هستند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه پرداختن و توسعه پرورش گل و گیاه در گیلان اقدامی برد-برد است چون هم بازار خوبی دارد و هم اشتغالزایی مناسبی ایجاد می‌کند، گفت: با توجه به قیمت مناسب فروش گل و گیاهان استان رغبت برای افزایش تولید این محصولات در گیلان افزایش یافته است و خوشبختانه جوانان نیز برای رونق و افزایش تولید گل و گیاه بیش از گذشته فعالیت دارند.

وی افزود: یکی از مزیت‌های مهم پرورش گل و گیاه افزایش اشتغالزایی در گیلان است و در هر هکتار برای ده نفر ایجاد شغل می‌شود.

درجانی گفت: در حال حاضر بیش از 6هزار نفر در گیلان به پرورش گل و گیاه مشغولند و این بخش یکی از ظرفیت‌های منحصر به فرد بخش کشاورزی در ایجاد اشتغال است.