khanekhodro

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی گفت که تعطیلات رسمی کشور برای مراودات اقتصادی و فرهنگی با دنیا به خصوص همسایگان به روزهای جمعه و شنبه تغییر کند.

نماینده رشت: تعطیلات رسمی کشور به روزهای جمعه و شنبه تغییر کند

کلانشهر: جبار کوچکی نژاد در جلسه علنی امروز (سه شنبه) و در جریان بررسی طرح نسخ قانون تغییرساعت رسمی کشور، پیشنهادی برای تغییر تعطیلات رسمی مطرح کرد و توضیح داد: تعطیلات رسمی کشور در روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات کشورهای دنیا در روزهای شنبه و یکشنبه است؛ این بدان معناست که مبادلات اقتصادی ما با دنیا آن هم در شرایط فعلی اقتصادی چهار روز در هفته تعطیل می شود.

 

وی با تاکید بر لزوم ارتباطات و تعامل با کشورهای دنیا افزود: از طرف دیگر روزهای پنج شنبه در برخی استان ها و دستگاه ها تعطیل است که این باعث سردرگردانی مردم می شود. پیشنهادم این است که تعطیلات رسمی کشور به روزهای جمعه و شنبه تغییر کند، با این روش، تنها یک روز مراودات اقتصادی با دنیا قطع می شود و در نهایت به نفع کشور است.

 

بعد از اینکه هیچ نماینده ای برای مخالفت با این پیشنهاد صحبت نکرد، عبدالرضا مصری نایب رییس مجلس و رییس جلسه گفت: طرح فعلی مربوط به نسخ قانون تغییرساعت رسمی کشور است و پیشنهاد شما مربوط به تغییر تعطیلات رسمی اشاره دارد ، پس اجازه دهید از این موضوع عبور کنیم و در جای خود مطرح کنید.

 

کوچکی نژاد مجددا گفت: بحث تغییر ساعت و تغییر تعطیلات رسمی شاید در دوره های مجلس یک بار اتفاق بیفتد و بعید است که این موضوع در این دوره مجدد مطرح شود.

 

در نهایت مصری گفت: با توجه به اینکه این موضوع ارتباطی به دستور فعلی مجلس درباره ساعت رسمی کشور ندارد، از آن عبور می کنیم.

نظر شما:

security code