khanekhodro

دکتر مازیار هاشمی پزشک گچسارانی گفت به علت ضربات این مرد،زانویم به شدت آسیب دیده، صورتم ۶ بخیه خورده، درون دهانم هم بیش از ۲۰ بخیه خورده و سه تا از دندان‌هایم نیز شکسته و یک دندانم لق شده است

تصاویر و روایت تلخ ضرب و شتم یک پزشک /ضارب چرا به این پزشک حمله کرد؟
کلانشهر: یک پزشک بیمارستان بی بی حکیمه(س) گچساران(استان کهگیلویه و بویراحمد) توسط یک مراجعه کننده که درخواست غیرقانونی داشت مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

مازیار هاشمی شادگان پزشک گچسارانی گفت: در ساعت ۲ و ۱۵ دقیقه بامداد دوشنبه در اتاق پزشک بیمارستان بی بی حکیمه(س) حضور داشتم، که فردی حدودا ۳۶ ساله به همراه یک خانمی (احتمالا همسرش) وارد اتاق شدند و تقاضای نسخه رادیولوژی را داشتند.

وی افزود: بنابراین شناسه ملی فرد متقاضی را برای ثبت الکترونیک درخواست کردم که این فرد نیز در تماسی تلفنی با بستگانش یک شناسه ملی را قرائت کرد؛اما هنگام ثبت مشاهده کردم که این شناسه متعلق به دختری ۱۰ ساله است که در ادامه برای این فرد توضیح دادم که همکارانم در بخش رادیولوژی از انجام چنین اقدامی حتما ممانعت می‌کند چرا که نوشتن چنین نسخه‌ای قانونی نیست.

این پزشک ادامه داد: فرد مراجعه کننده در این هنگام تُن صدایش را بالا می‌برد و سر و صدا می کند و اجبار به نوشتن چنین نسخه‌ای را از بنده دارد و مجددا تکرار می‌کند که باید حتما چنین نسخه‌ای را بنویسید! به هرحال فرد را دعوت به آرامش کردیم که در ادامه نیز با الفاظ رکیک شروع به توهین به بنده کردند.

وی اضافه کرد: فورا به عزیزان حراست بیمارستان موضوع را اطلاع دادم که در ادامه نیز این فرد مشت محکمی به صورتم زد و مجداد زیر رگبار مشت‌های فرد ضارب قرار گرفتم که در این حال به روی زمین افتادم و زانویم به شدت نیز آسیب دید. هرچند صورتم حدود ۶ بخیه خورد، درون دهانم هم بیش از ۲۰ بخیه خورده و سه تا از دندان‌هایم نیز شکسته و یک دندانم لق شده است.

این پزشک گفت: درادامه نیز با وساطت نیروهای حراست بیمارستان فرد ضارب از اتاق پزشک بیرون آمد، بعد از دقایقی با پلیس ۱۱۰ تماس برقرار کردم که مجدا فرد ضارب با توجه به تعلل نیروهای حراست مجددا مشت دیگری به صورت بنده زدند و در ادامه هم با خیال راحت سوار خودرویش شد و از بیمارستان خارج شد.

وی ادامه داد: متاسفانه وقتی از خیلی از پزشکان سوال کنید شاهد چنین برخوردهای ناشایستی بوده اند و این ماجرا مثل این است که در این شهرستان باب شده است و انگار خیلی‌ها با پزشکان پدرکشتگی دارند، در صورتی که این موضوعات بررسی و پیگیری نشود ضرر این مساله متوجه خیلی از پزشکان خواهد بود.

"سید طاهر حسینی"، سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران نیز در این رابطه گفت: به درخواست رئیس بیمارستان بی‌بی حکیمه از سوی دستگاه قضایی ضرب و شتم پزشک این شهرستان را پیگیری خواهیم کرد.

وی افزود: متاسفانه شب گذشته یکی از پزشکان کادر درمان بی‌بی حکیمه گچساران در زمان شیفت خود مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

حسینی اظهار کرد: این پزشک از سوی فرد مراجعه کننده مورد ضرب و شتم قرار گرفته و بر اثر این اتفاق فک پزشک شکسته شده است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران با اشاره به اینکه فرد ضارب متواری شده است، تصریح کرد: فرد ضارب به جای ارائه کد ملی خود از شماره کد ملی یک بچه استفاده کرده و پزشک معالج نیز از این کار غیر قانونی خودداری کرده و این اتفاق رخ داده است.

حسینی عنوان کرد: رئیس بیمارستان بی‌بی حکیمه در نامه‌ای به شبکه بهداشت و درمان خواستار رسیدگی قضایی به این موضوع شده است. به درخواست رئیس بیمارستان بی‌بی حکیمه از سوی دستگاه قضایی این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

دلجویی وزیر بهداشت از پزشک مضروب گچسارانی

وزیر بهداشت هم ضمن تقدیر از پزشک مضروب گچسارانی، به دلیل تمکین به قانون، گفت: وزارت بهداشت قدردان زحمات شبانه روزی پزشکان به خصوص در این شرایط سخت خواهد بود.

دکتر بهرام عین اللهی طی تماسی با پزشک گچسارانی که مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود، ضمن پیگیری ماجرا، از وضعیت روحی و جسمی این پزشک مطلع شد.

وزیر بهداشت ضمن تقدیر از پزشک گچسارانی به دلیل تمکین به قانون، عنوان کرد: وزارت بهداشت قدردان زحمات شبانه روزی پزشکان به خصوص در این شرایط سخت خواهد بود.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت قطعا حامی پزشکان است و از حقوق آنها دفاع می کند، تاکید کرد: با فرد ضارب و خاطی باید به صورت جدی و قانونی برخورد شود.

عین‌اللهی در ادامه مطرح کرد: مردم باید در شرایط سخت کرونایی کنونی که در آن قرار داریم در کنار کادر بهداشت و درمان بوده و همواره همراه و یاور آنها باشند.

نظر شما:

security code