رونمایی از هواپیمای بومی «سیمرغ» در گیلان


۱۳۹۸/۰۲/۱۰ - ۱۳:۳۰ | کد خبر: ۱۹۷۸ چاپ
رونمایی از هواپیمای بومی «سیمرغ» در گیلان

هواپیمای فوق سبک دونفره «سیمرغ» در دانشگاه امام خامنه‌ای زیباکنار رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، هواپیمای فوق سبک «سیمرغ» در فرودگاه امام سجاد(ع) دانشگاه امام خامنه ای نیروی دریایی سپاه در زیباکنار رشت رونمایی شد.

مصطفی خشنود، مسئول مرکز تحقیقات هواوفضای شهید تهرانی مقدم سپاه قدس گیلان در حاشیه مراسم رونمایی از هواپیمای «سیمرغ» در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: این هواپیمای دو نفره یکی از دستاوردهای صنعت دفاعی کشور است که توسط دانشمندان جوان مرکز هواوفضای سپاه قدس گیلان و با همکاری مرکز رشد سپاه دشتستان بوشهر به بهره برداری رسیده است.

 

وی هواپیمای سیمرغ را کاملا بومی دانست و یادآور شد: این هواپیما 6 متر طول، دو متر ارتفاع و 265 کیلوگرم وزن دارد و 180 میلیون تومان برای ساخت آن هزینه شده که معادل یک سوم نمونه های مشابه خارجی آن است و صرفه جویی ارزی برای کشور به دنبال دارد.

مسئول مرکز تحقیقات هواوفضای سپاه قدس گیلان، گشت زنی هوایی، ناوبری، پرواز‌های تفریحی و مقاصد کشاورزی را از جمله ماموریت های این هواپیما دانست و عنوان کرد: امروز دشمن با تمام توان نیروهای داخلی و خارجی خود را جمع کرده تا مانع از پیشرفت علمی جمهوری اسلامی شود.

خشنود خاطرنشان کرد: تاریخ نشان داده که هر کجا به جوانان دانشمند و متخصص خودمان اعتماد کردیم سربلند و پیروز شدیم و هواپیمای سیمرغ یک جلوه از توانایی جوانان ماست.