khanekhodro

کاربران ممکن است با متن جایزه نوروزی و ... برای ورود به لینک ترغیب شوند، پس از وارد شدن به لینک وارد یک سایت خارجی و نامعتبر می‌شوند و ناخواسته اجازه نصب یک بدافزار را روی تلفن همراه خود می‌دهند

جعل پیام یکی از بانک ها برای دریافت هدیه نوروزی
کلانشهر: رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ نسبت به سوءاستفاده از کاربران در پوشش دریافت هدیه نوروزی بانک‌ها هشدار داد.

سرهنگ داود معظمی گودرزی در این‌باره اظهارکرد: در روزهای اخیر متاسفانه پیامی تحت عنوان هدیه نوروزی یکی از بانک‌های کشور در برخی از شبکه های اجتماعی نظیر واتس اپ، تلگرام و ... در حال انتشار است که در آن از کاربران خواسته شده است که برای برای دریافت هدیه نوروزی خود وارد یک لینک شوند.

وی با بیان اینکه این لینک هیچ ارتباطی با بانک مذکور ندارد، گفت: کاربران ممکن است با متن جایزه نوروزی و ... برای ورود به لینک ترغیب شوند، پس از وارد شدن به لینک وارد یک سایت خارجی و نامعتبر می‌شوند و ناخواسته اجازه نصب یک بدافزار را روی تلفن همراه خود می‌دهند. علاوه بر آن از کاربران خواسته شده که برای دریافت جایزه، پیام مذکور را برای چند نفر دیگر بفرستند.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ با بیان اینکه دریافت هدیه نوروزی بانک‌ها شگردی برای کلاهبرداری سایبری است، گفت:‌ اگر بانکی بخواهد به مشتریان خود هدیه دهد، اولا که از طریق پیام‌رسان‌های خارجی چنین کاری را انجام نخواهد داد و ثانیا حتما این موضوع را در سایت خود و رسانه‌های رسمی اطلاع‌رسانی خواهد کرد. لذا توصیه و هشدار همیشگی پلیس به مردم این است که از کلیک روی لینک‌های ناشناس پرهیز کنند. 

معظمی گودرزی در پایان اظهارکرد:‌ باید از انتشار چنین پیام‌هایی نیز پرهیز کرد، عمده این بدافزارها اقدام به سرقت اطلاعات شخصی کاربران و از آن سوءاستفاده می‌کنند همچنین در مواردی ممکن است منجر به برداشت غیرمجاز از حساب آنان نیز بشود.

نظر شما:

security code