khanekhodro

سخنگوی ستاد ملی کرونا جزئیات مصوبات آخرین جلسه ستاد ملی کرونا در سال ۱۴۰۰ را شرح داد.

جزئیات مصوبات آخرین جلسه ستاد ملی کرونا/ تاکید بر آموزش حضوری مدارس پس از نوروز

کلانشهر: دکتر عباس شیراوژن در حاشیه جلسه ستاد lgd کرونا درباره آخرین مصوبات این ستاد ، گفت: مجوز سفرهای نوروزی بر اساس واکسیناسیون دو دز داده شده است و بخش عمده مردم سفرها را آغاز کردند؛ اکنون این نگرانی وجود دارد که ممکن است عادی انگاری منجر به تکرار موج یا افزایش تعداد بیماران شود که می‌تواند خبر نگران کننده‌ای باشد. در برخی کشورهای اروپایی که شرایط فروکش کردن سویه امیکرون وجود داشت،‌ مجددا این سویه فعال شد ولی امیدواریم مردم ما اگرچه می‌توانند سفر یا دید و بازدید بروند اما پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

 

وی افزود: موضوع تشکیل تیم‌های واکنش‌ سریع در مجموعه وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز در جلسه امروز مورد تایید قرار گرفت. اگرچه این تیم‌ها الان هم فعال هستند اما تاکید شد که این تیم‌ها برای هفته‌های پیش رو و خدایی نکرده رخ دادن موج‌های بعدی هم آمادگی کافی را داشته باشند تا به کمک بخش‌هایی که نیاز است بشتابند.

 

او تاکید کرد: نکته مورد توجه دیگر بحث اتصال مراکز اقامتی،‌ سینماها و... به سامانه «ایران من» است تا استعلام لازم را برای اطمینان از سلامت و واکسیناسیون مراجعه کنندگان کسب شود.

 

وی بیان کرد: در جلسه ستاد بر موضوع واکسیناسیون دو دز مسافرین ورودی خارجی و همچنین داشتن آزمایش منفی کرونای آنها نیز در جلسه تاکید شد.

 

او در خاتمه، گفت: در نهایت نیز بر آموزش حضوری مدارس هم تاکید بیشتری شد که حتما باید این آموزش‌ها پس از نوروز به شکل حضوری باشد.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری:

نظر شما:

security code