khanekhodro

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: ۶۷ درصد از رانندگان خودروهای سواری در این روزها تصادف کرده‌اند و ۶۰ درصد تصادفات همچنان در ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می‌دهد.

در هر ساعت دو نفر جان خود را در تصادفات از دست می دهد

کلانشهر: سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا، اظهار کرد: بعد از هشت سال شورای عالی ایمنی حمل‌ونقل با حضور رئیس جمهور برگزار شد و امیدواریم با عنایت دولت سیزدهم بتوانیم کاهش اثربخشی در حوزه تصادفات ایجاد کنیم.

 

وی افزود: در هر ساعت دو نفر جان خود را در تصادفات رانندگی از دست می‌دهند و به ازای هر نفر در کشور ۲۵ نفر در تصادفات مجروح و یا معلول می‌شوند که از این تعداد ۱۵ درصد آنها افرادی هستند که برای همیشه قطع نخاع می‌شوند.

 

۹ تا ۱۱ درصد بودجه کشور صرف تصادفات می‌شود

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه بر اساس آمار در سال گذشته حدود ۱۷ هزار نفر در تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست دادند و بیش از ۳۰۰ هزار نفر مجروح شدند، گفت: هر نفر که در تصادفات جان خود را از دست می‌دهد مبلغی حدود ۵.۳ میلیارد تومان خسارت به کشور وارد می‌کند؛ غالباً ۹ تا ۱۱ درصد بودجه کشور صرف تصادفات می‌شود.

 

وی تأکید کرد: در سال ۸۵ کشته‌های تصادفات بیش از ۲۵ هزار نفر بود اما با بازنگری قوانین، تولید خودروهای ایمن و فرهنگ‌سازی عمومی توانستیم این سال‌ها به کاهش ۱۰ هزار نفری جانباختگان تصادفات برسیم. امید دارم در طول سال‌های آینده بتوانیم عدد ۱۷ هزار نفر را کاهش دهیم.

 

باید حدود ۱۵۰۰ جان باخته در تصادفات داشته باشیم نه ۱۷ هزار نفر!

هادیانفر با اشاره به اینکه در شأن جمهوری اسلامی ایران نیست که تعداد جانباختگان حوادث رانندگی این کشور عدد بالایی باشد، تصریح کرد: با در نظر گرفتن شرایط جغرافیایی ایران شاید بتوان گفت عدد قابل قبول برای جانباختگان رانندگی برای کشور چیزی حدود هزار تا هزار و ۵۰۰ نفر است.

 

وی ادامه داد: چهار روز از تعطیلات نوروزی شروع می‌گذرد و متأسفانه ۱۵۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند. بخش عمده این تصادفات به دلیل عدم توجه به جلو و عدم داشتن مهارت در کنترل وسیله نقلیه بوده است.

 

سهم ۷۶ درصدی رانندگان سواری در تصادفات نوروزی

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: ۶۷ درصد از رانندگان خودروهای سواری در این روزها تصادف کرده‌اند و ۶۰ درصد تصادفات همچنان در ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می‌دهد.

 

وی خاطرنشان کرد: در محورهای کوتاه مانند محورهای شمالی اکثر تصادفات جرحی است و در محورهای طولانی مانند تهران- مشهد، تهران-کرمان و یا کرمان- زاهدان اغلب تصادفات فوتی است.

 

هادیانفر خاطرنشان کرد: بیش از پنج هزار میلیارد تومان برای برطرف کردن نقاط حادثه خیز درنظر گرفته شده است که امیدواریم این عدد محقق شود تا بتوانیم اصلاح نقاط حادثه‌خیز را داشته باشیم.

منبع: جام جم
اشتراک گذاری:

نظر شما:

security code