افزایش حرکت و تغییر ساعت قطارهای مشهد و تهران از راه آهن رشت

مدیرکل راه آهن شمال 2 از افزایش حرکت قطارهای مشهد - رشت و نیز تغییر ساعت خط ریلی تهران - رشت از راه آهن گیلان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایرنا، علی خدایی روز چهارشنبه اظهار داشت: حرکت قطار از هجدهم اردیبهشت ماه جاری از سمت مشهد به رشت ساعت 20 و 45 دقیقه خواهد بود که روز بعد از آن، ساعت 17 و 50 دقیقه از رشت به سمت مشهد بازخواهد گشت.
وی ادامه داد: بر این اساس در حالیکه پیش از این، در هفته یک بار قطار مشهد - رشت حرکت داشت، از تاریخ یادشده به بعد، یک روز در میان خواهد بود.
خدایی افزود: همچنین از شانزدهم اردیبهشت ماه جاری حرکت قطارهای مسیر رشت - تهران تغییر می کند.
وی به ساعت قطار تهران - رشت در دو رام ( رفت و برگشت) اشاره و اضافه کرد: از شانزدهم اردیبهشت ماه قطار ساعت هفت و 45 دقیقه قطار از تهران به سمت رشت و ساعت 16 و پنج دقیقه از رشت به سمت تهران حرکت خواهد داشت.
خدایی یادآور شد: پیش از این ساعت قطار رشت - تهران پنج و 40 دقیقه و تهران به سمت رشت 16 و 20 دقیقه بود.
به گزارش ایرنا، راه آهن قزوین - رشت به صورت یک خطه، از ایستگاه سیاه چشمه در شمال غرب قزوین و قبل از شهر تاکستان از خط آهن اصلی تهران - تبریز منشعب شده و با گذر از روستاهای کوهین و شیرین سو در محدوده شهرهای لوشان، منجیل، رودبار، رستم آباد و امامزاده هاشم ادامه مسیر داده و به ایستگاه رشت می رسد.
راه آهن قزوین - رشت 53 تونل به طول 22 کیلومتر دارد؛ همچنین بزرگترین پل راه آهن کشور به طول یک هزار و 430 متر روی سد منجیل ساخته و برای احداث این خط ریلی حدود 9 کیلومتر پل بزرگ و 22 میلیون متر مکعب خاکبرداری و خاکریزی شده است.
نیمه اسفندماه سال گذشته راه آهن قزوین - رشت با حضور رئیس جمهوری و هیأت هایی خارجی، به طور رسمی افتتاح شد .