khanekhodro

در ادامه روند کاهشی بیماری کووید ١٩ در گیلان، آمار بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان نسبت به ۲ هفته اخیر با روند نزولی چشمگیر نزدیک به ۶۰ درصد کاهش یافت.

کاهش ۶۰ درصدی بستری های کرونا در گیلان در ۲ هفته اخیر

کلانشهر: دو هفته گذشته ۴۴۰ بیمار مبتلا به بیماری کووید ١٩ در بیمارستان های گیلان بستری بودند که طبق آمار امروز ( دوشنبه ) دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان با کاهش نزدیک به ۶۰ درصدی مواجه است.

 

با خیز ششم بیماری کووید ١٩ از اواخر دی ماه سال گذشته آمار مبتلایان بستری به کرونا در بیمارستان های گیلان طی یک ماه نزدیک به ۵۹۵ نفر افزایش یافت و از ١١٨ نفر به ۷۱۳ نفر رسیده بود اما بعد از این رقم روند کاهشی را طی می کند و بر اساس آمار امروز ۱۷۹ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی گیلان بستری هستند.

 

در موج ششم شمار بیماران روزانه بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان های گیلان با روند افزایشی سه رقمی شده بود که از ۲۴ بهمن به بالاترین میزان ١٩١ بستری روزانه رسیده بود که تقریبا بعد از این تاریخ روند کاهشی را طی می کند و اکنون دو رقمی است.

 

بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان کل بستری های مبتلا به بیماری کووید ١٩ در بیمارستان های گیلان به ١٧٩ نفر رسیده است که از این تعداد ۴۳ بیمار طی ۲۴ ساعت گذشته بستری شدند ضمن اینکه ۶۶ بیمار بدحال مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند.

 

تزریق واکسن کرونا در گیلان نیز به پنج میلیون و ۲۸۲ هزار و ۹۸۳ دز رسیده است که از این میزان ٢ میلیون و ٢١٠ هزار و ۵۰۹ دز مربوط به نوبت اول، ٢ میلیون و ۶۰ هزار و ۴۲۰ دز نوبت دوم و بقیه مربوط به تزریق واکسن نوبت سوم است.

 

١٠٢ مرکز واکسیناسیون کرونا در سراسر استان گیلان در ایام تعطیلات نوروزی فعال است.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اهمیت رعایت شیوه نامه های بهداشتی در تعطیلات نوروزی گفت: با دریافت دزهای کامل واکسیناسیون و دوری از حضور در تجمعات و استفاده از ماسک می توانیم همه با هم ، این بیماری را کنترل کنیم.

 

دکتر آبتین حیدرزاده اظهار داشت: روند واکسیناسیون کرونا همانند سایر کشورهای دنیا تا زمان ریشه کنی کامل این بیماری ادامه دارد و هم استانی ها و مسافران نوروزی می توانند با مراجعه به مراکز فعال واکسن در سراسر استان و دریافت دز موردنظر، ایمنی خود و خانواده و جامعه را ارتقا دهند.

 

براین اساس سه شهرستان رودبار، فومن و املش در رنگ بندی نارنجی کرونایی قرار دارند و ۱۴ شهرستان شامل لاهیجان، صومعه سرا، بندانزلی، سیاهکل، آستارا، شفت، ماسال، آستانه‌اشرفیه، رشت، خمام، رودسر، تالش، لنگرود و رضوانشهر نیز از رنگ زرد برخوردارند.

منبع: ایرنا
اشتراک گذاری:

نظر شما:

security code